یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶

سه روز نفس‌گیر بوئینگ از فردا آغاز می‌شود

بوئینگ

خلبانان و خدمه پرواز سازمان هوانوردی فدرال آمریکا و همچنین شرکت بوئینگ از فردا آزمایش صدور مجوز پرواز هواپیماهای بوئینگ 737 مکس را آغاز می‌کنند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از رویترز، منابع آگاه اعلام کردند از فردا روند آزمایش سه روزه برای صدور مجوز پرواز هواپیماهای 737 مکس توسط خلبانان، خدمه پرواز وکارشناسان سازمان هوانوردی فدرال آمریکا و شرکت بوئینگ آغاز می‌شود.

در واقع این چند روز برای شرکت بوئینگ که درگیر بدترین بحران در تاریخ فعالیت خود بوده بسیار حیاتی است چرا که در کنار زمین‌گیر ماندن هواپیماهای 737 مکس به خاطر دو مورد سقوط در اواخر سال 2018 و اوایل 2019، شیوع ویروس کرونا هم به کاهش شدید تقاضا برای مسافرت‌های هوایی و در نتیجه فروش هواپیماهای مسافربری منجر شده و شرایط را برای بوئینگ بدتر کرده است.

در ماه‌های پایانی سال 2018 تا مارس 2019 دو فروند هواپیمای بوئینگ 737 مکس که اتفاقا چند ماهی از آغاز فعالیت آنها می‌گذشت در اندونزی و اتیوپی سقوط کردند و 346نفر در این حادثه جان خود را از دست دادند.

از آن زمان به بعد پرواز این هواپیماها به فاصله چند روز در تمام نقاط جهان ممنوع شد و تلاش‌های شرکت سازنده برای بازگرداندن آنها به چرخه پرواز تا امروز ناکام بوده است.

یک منبع آگاه گفت پس از چک کردن هواپیماها خلبان‌ها در نزدیکی سیاتل آزمایش خود را آغاز می‌کنند. 

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.