یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷

نماینده گناباد:

مجلس دست رانت‌خواران را از فرآورده‌های دامی کوتاه می‌کند

صفایی

نماینده مردم گناباد و بجستان و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس با عزمی جدی برای کوتاه کردن دست رانت‌خواران از چرخه فرآورده‌های دامی کشور تلاش می‌کند.

به گزارش قدس آنلاین، محمد صفایی دلویی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات کارآفرینان و سرمایه گذاران بخش کاخک شهرستان گناباد از تمرکز واردات نهاده‌های دامی در دست افرادی خاص و فقدان اراده جدی برای ورود ارز به کشور از این بخش انتقاد کرد.

وی افزود: با جلوگیری از خروج شیر مازاد کشور و تبدیل آن به شیر خشک می توان علاوه بر متوقف کردن رانت واردات کره، بستر صادرات شیرخشک را افزایش داد و این زمینه مناسبی نیز برای تولید کره در داخل خواهد بود که به نفع دامداران و تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرصتهای طلایی اداره کشور بدون نفت گفت: حدود ۷۰ سال کشور با نفت اداره می شد و امروزه فرصتی برای جایگزینی صادرات غیر نفتی برای رونق نقاط مختلف فراهم شده و باید از این ظرفیت برای رفع بسیاری از مشکلات و ضعفهای دولتها بهره گرفت.

صفایی اجرای طرح انتقال آب دریای عمان به استان خراسان رضوی را بسیار مهم و زیربنایی دانست و افزود: اجرای این طرح علاوه بر نقش مهمی که در توسعه و رونق اقتصادی دارد موجب کاهش مشکلات تامین آب منطقه میشود . 

وی به پیگیری ایجاد شغل در این شهرستانها و از جمله تلاش برای مشارکت هلدینگ دامپروری بنیاد مستضعفان به عنوان بزرگترین هلدینگ دامپروری کشور اشاره کرد و از تعاونی‌های این مناطق خواست برای ایجاد دامداریها بیش از هزار راسی تلاش کنند تا با بهره‌گیری از ظرفیتهای موجود، گناباد و بجستان را به قطب تولید گوشت کشور تبدیل کنند.
نماینده مردم گناباد و بجستان گفت: واحد تولیدی کاشی هستی گناباد نیز با جذب سرمایه‌گذار جدید تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد و تکمیل کارخانه سیمان این شهرستان هم در دست پیگیری است.

صفایی اخذ مجوز اکتشاف فلزات گرانبها از جمله مس در گناباد و بجستان در حوزه صنایع معدنی را با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار و طرح کشت قارچ دارویی در حوزه اشتغال و اقتصاد این منطقه را مهم ارزیابی کرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.