سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵

امام جمعه رشت:

حل معضل پسماند استان گیلان نیازمند عزم جدی مسئولان است

امام جمعه رشت

گیلان- نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: حل مشکل پسماند استان گیلان نیازمند عزم جدی از سوی مردم و مسئولان است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از دفتر نماینده ولایت فقیه در گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی در جریان بازدید از شرکت طراحی و تولید دستگاه ضدعفونی هوا و سطوح با قابلیت از بین بردن ویروس کرونا در مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان رودسر ضمن تقدیر از جوانان نخبه گیلانی اظهار داشت: باید قدردان جوانان پرتلاش و مبتکر استان باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به تلاش‌های موثر جوانان گیلانی و طرح و برنامه داشتن آنها برای حل مشکلات بیان کرد: مردم گیلان بدانند که این جوانان غیور و نخبه و مستعد با برنامه‌ریزی بسیاری از مشکلات استان در حوزه محیط زیست و سلامت را برطرف می‌کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه یکی از جدی‌ترین معضلات فعلی استان گیلان مسئله پسماند است خاطرنشان کرد: مسئولان وظیفه دارند که از اقدامات انجام شده در راستای رفع معضلات زیست محیطی و سلامت مردم حمایت کنند زیرا اگر خودشان در این‌باره قاطعانه عمل می‌کردند اکنون دچار این مشکلات نبودیم.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر فرهنگ‌سازی جهت تفکیک زباله و آگاهی رسانی نسبت به این موضوع تصریح کرد: باید به مردم نشان دهیم که پسماند بسیار ارزشمند است و تفکیک آن از اهمیت بالایی برخوردار است لذا فرهنگ سازی در این‌باره ضرورت دارد.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری بهتر از درمان است و برای تحقق این منظور باید فرهنگ‌سازی شود بیان کرد: حل مشکل پسماند استان گیلان نیازمند عزم جدی از سوی همه و تفکیک زباله از مبدأ است و همه باید برای این کار بسیج شوند. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.