سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶

رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی خراسان شمالی:

ثبت‌نام کلاس اولی‌ها در صورت عدم سنجش تخلف است

دانش‌آموزان استثنایی

خراسان شمالی- رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی خراسان شمالی گفت: ثبت‌نام از کلاس اولی‌هایی که موردسنجش قرار نگرفته‌اند تخلف و غیرقانونی بوده و تا زمانی که سنجش انجام‌نشده، ثبت نام ناقص است.

علی متقیان در گفتگو با خبرنگار ما بابیان اینکه نوبت‌دهی طرح سنجش نوآموزان در نیمه تیرماه سال جاری صورت می‌گیرد اظهار داشت: در طرح سنجش، نو آموزان و پیش‌دبستانی‌ها به لحاظ بینایی، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی و حرکتی، وضعیت ایمنی و بهداشت دهان و دندان موردبررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند.

وی افزود: خانواده‌های نوآموزان با مراجعه به مدرسه، می‌توانند برای انجام سنجش، نوبت بگیرند، در این زمینه از خانواده‌ها انتظار می‌رود به‌موقع و در زمان مقرر برای انجام سنجش حضور پیدا کنند تا مشمول جریمه نشوند.

متقیان اظهار داشت: در این طرح ۴۰۰ هزار ریال از نوآموزان دریافت می‌شود و درصورتی‌که خانواده‌ها در موعدی که در نوبت‌دهی ذکرشده مراجعه نداشته باشند مشمول جریمه می‌شوند.

وی بابیان اینکه در سال گذشته ۱۸ هزار نوآموز و پیش‌دبستانی به پایگاه‌های سنجش مراجعه کرده و مورد ارزیابی قرار گرفتند گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال تا ۱۹ هزار نفر از نوآموزان، موردسنجش قرار گیرند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.