چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

نرخ تورم خردادماه در گیلان به ۲۶.۸ درصد رسید

مدیریت و برنامه ریزی گیلان

گیلان- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان گفت: نرخ تورم استان گیلان در خرداد امسال به ۲۶.۸ درصد رسید.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمانن مدیریت و برنامه ریزی گیلان، محمد علی‌محمدی  در تشریح نرخ تورم به ثبت رسیده کشور و استان گیلان در خرداد امسال اظهار داشت: نرخ تورم کشور و گیلان در خرداد به ترتیب ۲۷/۸ و ۲۶/۸ درصد رسید و گیلان در این ماه در بین ۳۱ استان، در رتبه بیست و یکم نرخ تورم کشور قرار گرفت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان مشخص شدن قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار، نرخ تورم و متوسط قیمت برخی اقلام خوراکی منتخب درکشور و استان در خرداد امسال را متذکر شد و عنوان کرد: آذربایجان غربی با ۲۴/۲ درصد دارای پایین‌ترین نرخ تورم و ایلام با نرخ تورم ۳۳ درصد دارای بالاترین نرخ تورم در کشور هستند.

محمدی با بیان اینکه طبق آمارهای موجود ۴ استان مجاور استان گیلان، شامل استان‌های مازندران، قزوین، اردبیل و زنجان به ‌ترتیب دارای رتبه‌های دوازدهم، چهاردهم، نوزدهم و بیست و هشتم نرخ تورم در کشور هستند تصریح کرد: طبق همین اطلاعات استان ساحلی گلستان دارای رتبه نهم بالاترین نرخ تورم کشور است.

وی با اشاره به اینکه نرخ تورم اقلامی شامل گروه خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات کشور برابر ۲۷ درصد و گیلان برابر ۲۳/۹ درصد مورد محاسبه قرار گرفته است خاطرنشان کرد: نرخ تورم گروه عمده کالاهای غیرخوراکی ‌و خدمات در سطح کشور و در استان گیلان هم در خرداد امسال به ترتیب ۲۸/۲ و ۲۸ درصد اعلام شد. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.