چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳

صنعت نوپای مکرومه بافی در جوین فعال شد

مکرومه بافی

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جوین گفت: در راستای حمایت از تولیدات داخلی برای نخستین بار صنعت نوپای مکرومه بافی و بافت عرق گیر خودرو در این شهرستان فعال شد.

به گزارش قدس آنلاین، محسن سلاطینی اظهار کرد: هم اینک صنعت مکرومه بافی در خراسان رضوی نو پاست و فقط دو کارگاه در شهرستانهای مشهد و جوین در این بخش تولیدی فعالیت می‌کنند.
وی با اشاره به سال جهش تولید و حمایت از تولیدات داخلی ادامه داد: امسال یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات در قالب پشتیبان با هدف حمایت و رونق تولید به فعالان صنایع دستی جوین پرداخت شده است.
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جوین گفت: منبت کاری، معرق چوب، تنورمالی، مسگری، تذهیب، گلیم بافی و جاجیم بافی از مهمترین صنایع دستی سنتی شناسایی شده در شهرستان جوین است.

مکرومه بافی از صنایع و هنرهای دستی جدید است که با مواد متفاوت و با ابتکار بافنده و هنر هنرمند بافته می‌شود. این هنر دستی در بافت لباس‌ها و رومیزی ها از گذشته مرسوم بوده و امروزه به شکلی مدرن تر در قسمت های مختلف دکوراسیون کاربرد دارد و جزئی از گرایش‌های روز برای دکوراسیون محسوب می‌شود.
نقاب، مرکز شهرستان جوین در فاصله ۳۲۰ کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.