یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۶

بازی‌ها فعلاً تعطیل نمی‌شود

لیگ در توفان کرونای استقلال و فولاد

سینا حسینی

استقلال

صبح روز شنبه هیچ کسی فکرش را نمی‌کرد قرار است چه توفان سهمگینی در لیگ برتر به راه بیفتد، در شرایطی که همه خود را برای تماشای سه بازی نخست هفته بیست و سوم لیگ برتر آماده می‌کردند، تیتر یک خبرگزاری‌ها به خبری بهت آور و شوکه کننده اختصاص یافت!

قدس آنلاین: «تست کرونای پنج بازیکن استقلال مثبت اعلام شد!» هواداران استقلال ابتدا به ساکن تصور کردند این خبر شایعه‌ای رسانه‌ای است اما با جدی‌تر شدن اخبار منتشر شده کاشف به عمل آمد پس از تست کرونا روز جمعه کادر پزشکی استقلال متوجه شده است پنج نفر از بازیکنان و تعدادی از اعضای کادر اجرایی مبتلا به این بیماری شدند!

*تأیید و تکذیب کرونایی‌ها

انتشار خبر تعطیلی تمرین نوبت صبح استقلال تا حدودی خبر مذکور را تأیید کرد اما هیچ‌یک از اعضای کادر مدیریتی باشگاه و تیم پزشکی حاضر به تأیید موضوع نبودند اما رفت و آمدهای متعدد مدیران و اعضای کادر فنی استقلال به سعادت آباد نشان می‌داد اتفاقاتی در حال رخ دادن است که پیامد خوبی نخواهد داشت. با این تفاسیر بازار گمانه زنی داغ داغ شد، همزمان با انتشار نام بازیکنان مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا تلفن بازیکنان به حالت مشغول درآمد تا اینکه برخی بازیکنان نظیر وریا غفوری موضوع را تلویحاً تأیید کردند تا نگرانی بزرگی به جامعه فوتبال تزریق شود.

البته برخی بازیکنان نظیر محسن کریمی و میلاد زکی پور با انتشار استوری مدعی شدند کرونا ندارند اما برای بازیکنانی که گرفتار این ویروس شدند آرزوی سلامتی کردند.

*سکوت مبهم

 احمد سعادتمند که در دقایق نخست ساعت کاری شنبه از این ماجرا خبردار شده بود بلافاصله همه معاونان و اعضای کادر فنی باشگاه را به دفتر خود فرا خواند تا مشخص شود ماجرا از چه قرار است، جلسه مذکور نزدیک به یک‌ساعت به طول انجامید اما هر یک از شرکت‌کنندگان در جلسه که از ساختمان باشگاه بیرون آمدند موضع‌گیری در این ارتباط را به عهده تیم پزشکی سپردند تا همه چیز کنترل شده به بیرون درز پیدا کند.

*سفر به عسلویه

دکتر نوروزی و ستوده پس از خروج از جلسه و ترک ساختمان باشگاه ابتلا به کرونای برخی بازیکنان و پرسنل باشگاه را تأیید کردند اما از هیچ کسی به صورت مشخص نام نبردند تا ابهام‌ها در این ارتباط بیشتر شود.

در این میان برخی مسئولان باشگاه استقلال از لغو سفر به جمع خبر دادند اما مسئولان سازمان لیگ خبر لغو بازی را رد کردند و تأکید کردند طبق برنامه این بازی انجام خواهد شد و چنانچه استقلال از سفر به جمع خودداری کند بازی ۳ بر صفر به سود تیم میزبان منظور خواهد شد.

*فولاد و سپاهان

همزمان با این اخبار سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان آمار بازیکنان و اعضای کادر فنی باشگاه که مبتلا به این ویروس شده بودند را ۱۶ نفر اعلام کرد و از سازمان لیگ خواست بازی این تیم را به دلیل شرایط ویژه به حالت تعلیق در بیاورد، آذری مدعی شد استقلال و فولاد خوزستان تنها باشگاه‌هایی نیستند که گرفتار این ویروس شدند. در همین حال از اصفهان و اردوگاه سپاهان هم خبرهایی منتشر شد که چهار بازیکن این تیم هم مبتلا به ویروس کرونا شدند اما به دلیل انجام تست مجدد هنوز این خبر منتشر نشده است!

*سازمان لیگ به دنبال گزارش‌های مکتوب

اما واکنش انفعالی مسئولان سازمان لیگ در نوع خود عجیب بود، مسئولان سازمان لیگ که زیر بار این اخبار نمی‌رفتند، توسط سهیل مهدی به باشگاه‌های استقلال و فولاد خوزستان اعلام کردند هر آنچه اتفاق افتاده را به صورت مکتوب به فدراسیون و سازمان لیگ اعلام کنند. سهیل مهدی در این رابطه گفت: ملاک ما اظهارنظر رسمی باشگاه‌هاست و براساس اخبار رسانه‌ها تصمیم گیری نمی‌کنیم از این رو اگر باشگاه‌ها مشکلی دارند این خبر را به صورت رسمی به ما اعلام کنند در غیر این صورت بازی‌ها طبق برنامه انجام خواهد شد.

* قانون ۲۵ درصد

زهره هراتیان، رئیس مرکز پزشکی فدراسیون فوتبال در واکنش به انتشار این اخبار در گفت و گو با رسانه‌ها اعلام کرد: بر اساس پروتکل‌های ابلاغی ابتدا باید مشخص شود واقعاً بازیکنان مذکور مبتلا به کرونا هستند یا خیر اگر این به این قطعیت برسیم بازیکنان یک تیم از حد مجاز (۲۵ درصد) بیشتر مبتلا به کرونا شدند موضوع قرار گرفتن در قرنطینه اعمال می‌شود و بازیکنان تیم آلوده به ویروس انجام خواهد شد در غیر این صورت بازیکن مذکور به قرنطینه می‌رود اما بازی‌های تیم مذکور طبق برنامه انجام خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.