یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱

کاهش وابستگی به شکر با جهش تولید چغندرقند در خراسان رضوی

چغدر قند

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: با برنامه‌ریزی برای جهش تولید چغندرقند در این استان در جهت کاهش وابستگی به شکر گام برمی‌داریم.

به گزارش قدس آنلاین، علی ساربان افزود: با تدبیر و حمایت دولت در تحقق شعار امسال، جهش تولید در تمامی زیرمجموعه‌های کشاورزی این استان در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: در این راستا افزایش تولید محصولاتی مانند چغندرقند که تولید نهایی آن موجب کاهش وابستگی به واردات فراورده‌های ناشی از آن می‌شود از اهمیت و حساسیت بیشتری برخوردار است.

معاون جهاد کشاورزی خراسان رضوی  گفت: افزایش سطح زیر کشت چغندرقند در این استان از ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار به ۱۶ هزار هکتار با فراهم شدن زیرساخت‌ها و امکانات لازم هدفگذاری شده است.

وی افزود: با افزایش حدود ۳۰ درصدی سطح زیر کشت، تولید چغندرقند از ۶۵۰ هزار تن در سال به ۸۸۰ هزار تن خواهد رسید.

ساربان با اشاره به تقویت و افزایش حمایت از توسعه و ترویج مکانیزاسیون در این استان نیز ادامه داد: پارسال ۲ هزار تراکتور و دنباله‌بند با پرداخت بیش از هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات بین کشاورزان استان توزیع شد.

وی گفت: امسال نیز ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تراکتور و دنباله‌بند بین کشاورزان توزیع خواهد شد. 

معاون جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: تامین و توزیع تراکتور و دنباله‌بندهایی مانند بذرکار، دستگاه خط، پهپاد سمپاشی و کمباین غلات، پنبه، چغندر و امثال آن در دستور کار قرار دارد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.