یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸

برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان‌های بخش جلگه رخ

برداشت گل محمدی در سربیشه خراسان جنوبی

رئیس مرکز جهادکشاورزی بخش جلگه رخ گفت:۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان‌های این بخش برداشت شد.

به گزارش قدس آنلاین، رئیس مرکز جهادکشاورزی بخش جلگه رخ گفت: برداشت گل محمدی از اواخر اردیبهشت در سطح ۷۱ هکتار از اراضی زیر کشت آغاز شده و تاکنون ۱۵۰ تن از مزارع زیر کشت محصول برداشت شده است.

مهدی شیبانی افزود: با توجه به جوان بودن گلستان‌های موجود در منطقه رخ میانگین برداشت در این منطقه دو هزارو ۱۱۰ کیلوگرم در هکتار است و این در حالی است که در سال پنجم بیشترین میزان تولید را دارد که میانگین آن ۴ هزار کیلوگرم در هکتار برآورد می‌شود.

وی با بیان اینکه برداشت گل محمدی در منطقه رخ در وضع مناسبی قرار دارد افزود: در آمد خوب و تناسب آب و هوایی رخ و نیاز آبی کم این گیاه از علل افزایش سطح زیر کشت این محصول در سال‌های اخیر در دشت حاصلخیز رخ بوده و و هم اکنون با استقبال خوب اهالی این منطقه روبرو شده، زیرا علاوه بر اشتغال زایی درآمد مناسبی را نصیب متولیان این صنعت کرده است.

رئیس مرکز جهادکشاورزی بخش جلگه رخ گفت: وجود آفت و بیماری‌های کمتر، قیمت مناسب، هزینه جاری پایین، مقاوم به خشکی و سرمازدگی گل محمدی از عوامل موثر بر رشد توسعه آن در منطقه رخ است.

شیبانی افزود: اقدامات ترویجی و کلاس‌های آموزشی جهادکشاورزی از اقدامات حمایتی در این زمینه محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی مانند: تهیه اسانس، گلابگیری، و تهیه غنچه خشک از ضروریات فعالیت‌های جانبی برای ایجاد ارزش افزوده و اشتغال زایی این محصول در رخ است.

منبع: صداوسیما

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.