دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰

جزئیات وام ۱۵ میلیون تومانی مسکن روستایی

علیرضا تابش

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد: با آورده ۳۰ میلیارد تومانی بنیاد و منابع ۶۰ میلیارد تومانی بانک مهر ایران، میزان تسهیلات تکمیلی مسکن روستایی به ۹۰ میلیارد تومان می‌رسد که این مبلغ در قالب وام ۱۵ میلیون تومانی قرض‌الحسنه به ۶۰۰۰ واحد مسکونی روستایی و یا واحد کوچک شهری اختصاص می‌یابد.

به گزارش قدس آنلاین تفاهمنامه بین بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به منظور کمک به احداث و تکمیل مسکن روستایی منعقد شد.

در این مراسم علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه این وام متعلق به کسانی است که نیازمند تسهیلات تکمیلی هستند، گفت: با آورده ۳۰ میلیارد تومانی بنیاد و منابع ۶۰ میلیارد تومانی بانک مهر ایران، میزان تسهیلات تکمیلی مسکن روستایی به ۹۰ میلیارد تومان می‌رسد که این مبلغ در قالب وام ۱۵ میلیون تومانی قرض‌الحسنه به ۶۰۰۰ واحد مسکونی روستایی و یا واحد کوچک شهری اختصاص می‌یابد.

وی افزود: نرخ سود این تسهیلات ۴ درصد است و بازپرداخت آن بین ۳۶ تا ۶۰ ماه در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه نباید این مبلغ وام‌ها را دست‌کم گرفت، گفت: این وام حدود ۱۰۰ میلیارد تومانی برای ۶۰۰۰ خانواری که منتظر منابع برای تکمیل واحدهای مسکونی خود هستند، بسیار ارزشمند است.

همچنین در ادامه این مراسم معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه در ساز و کار پرداخت این وام ۱۵ میلیون تومانی، خانواده‌هایی که به دنبال منابع برای ایجاد فضای معیشتی هستند هم در اولویت قرار می‌گیرند چراکه بحث افزایش اشتغال در روستاها برای ما اهمیت دارد.

وی تأکید کرد: به غیر از این وام حدود ۱۰۰ میلیارد تومانی، با بانک مهر ایران تفاهم وام ۶۰ میلیارد تومانی هم در گذشته منعقد کردیم که این تسهیلات هم در حال اجرا هستند.

در ادامه این مراسم، توکلی رئیس هیات مدیره بانک مهر ایران با بیان اینکه برای این بانک مسئولیت اجتماعی بسیار حائز اهمیت است، گفت: در یک ماه گذشته ۵۰۰ هزار واحد مسکونی را در سه استان بزرگ سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و ایلام بیمه کردیم.

توکلی افزود: تاکنون در ساخت ۲۸ هزار واحد با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همکاری داشتیم و بسیار خوشحالیم که با این اقدامات، روستاها از حالت سنتی خارج شدند و دیگر در برابر زلزله ۵ ریشتری تخریب نمی‌شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.