دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

اعلام جزییات وام ودیعه به مستاجران/ مستاجر فقط سود وام را پرداخت می‌کند

وام مسکن

معاون وزیر راه وشهرسازی جزییاتی درباره ارایه وام ودیعه به مستاجران را اعلام کرد.

قدس آنلاین: محمود محمودزاده، معاون امور مسکن و ساختمان در گفت وگو با ایلنا درباره جزییات ارایه تسهیلات حمایتی به مستاجران اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی پیشنهادات خود را در این باره اعلام کرده است و بانک مرکزی درباره سقف این تسهیلات و محل این منابع تصمیم گیری می‌کند اما ساز و کار پرداخت اقساط این تسهیلات کمی متفاوت از سایر وام‌ها خواهد بود.

وی ادامه داد: هنوز تصمیم گیری نشده است که این وام به مالک داده شود یا به مستاجر اما به هر صورت، قرار بر این است که مستاجر به جای پرداخت اصل پول و سود آن، فقط سود را بپردازند. در پایان دوره قرارداد اگر مالک و مستاجر برای تمدید به تفاهم برسند، باز این مبلغ در اختیار مالک یا مستاجر به صورت امانی خواهد بود و نیازی به بازگرداندن مبلغ وام نیست در غیر این صورت تمام پول باید بازگردانده شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نرخ سود وام ودیعه مسکن افزود: بانک مرکزی باید درباره نرخ سود تصمیم بگیرد.

محمودزاده درباره افرادی که در اولویت دریافت این تسهیلات حمایتی از مستاجران هستند، اظهار داشت: به طور قطع از آنجایی‌که منابع محدود است اولویت برای دریافت وام ودیعه با خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی خواهد بود. البته عموم مردم و کسانی که با مشکل تامین ودیعه مواجه هستند می‌توانند درخواست دریافت این وام را داشته باشند.

وی تاکید کرد: امیدواریم تا پایان تیرماه جزییات این پیشنهاد و سازو کار وام ودیعه مستاجران نهایی و اعلام شود و پس از اینکه میزان منابع مشخص شد می‌توان درباره جزییات بیشتری اطلاع رسانی کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره سایر پیشنهادات وزارت راه وشهرسازی برای ساماندهی بازار مسکن از جمله پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن گفت: شورای پول و اعتبار دی ماه سال گذشته یک بار نسبت به افزایش سقف وام مسکن اقدام کرد. سیاست ما هم افزایش قدرت عرضه است و بر روی عرضه متمرکز شده‌ایم و یکی از پیشنهادات ما هم افزایش سقف وام ساخت مسکن بوده است.

نظرات

  • ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۱۶:۵۲
    0 0
    سلام خسته نباشید من یه بچه دارم خداشاهده شوهرم به خاطره کرونا پنج ماه تعطیل شد هفت تومن پول پیش داشتیم که تو این بيکاري پوله پيشمون صاف شده الانم صابخونه جوابمون کرده میگه خالی کنید تااخره این هفته باید خالی کنیم اصلا پول نداریم برا ده بیست تومن پوله پیش به کی رو بزنیم تورو خدا کمکمون کنید شوهرم وشرمنده صاحبخونه وزن وبچش نکنید خیلی گرفتاريم اصلا پول نداريم خونه بگيريم 9 ساله مستاجريم
  • معصومه نعیمی ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۱۶:۵۴
    0 0
    سلام خسته نباشید من یه بچه دارم خداشاهده شوهرم به خاطره کرونا پنج ماه تعطیل شد هفت تومن پول پیش داشتیم که تو این بيکاري پوله پيشمون صاف شده الانم صابخونه جوابمون کرده میگه خالی کنید تااخره این هفته باید خالی کنیم اصلا پول نداریم برا ده بیست تومن پوله پیش به کی رو بزنیم تورو خدا کمکمون کنید شوهرم وشرمنده صاحبخونه وزن وبچش نکنید خیلی گرفتاريم اصلا پول نداريم خونه بگيريم 9 ساله مستجريم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.