چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲

استاندار تهران:

پایتخت هنوز در وضعیت قرمز نیست

نوشیروان محسنی بندپی

استاندار تهران گفت: در خصوص شیوع ویروس کرونا وضعیت هشدار برای ما قرمز است چون تهران پیچیدگی های خاص خود را دارد.

قدس آنلاین:انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: در صورتی که تهران به وضعیت قرمز برسد، کنترل شرایط در آن سخت می شود.

وی یادآورشد: اکنون شرایط شیوع کرونا در تهران قرمز نیست، ولی برای ما قرمز است چون سیاست های ستاد کرونای استان تهران، این بوده است که هیچ چیز را عادی فرض نکنیم و حساسیت های لازم را انتقال دهیم.

وضعیت شکننده پایتخت

دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران نیز در همین رابطه اعلام کرد: در روز های اخیر در تهران در وضعیت هشدار بوده ایم و وضعیت بسیار شکننده ای در این شهر حاکم است و آمار مبتلایان، فوتی‌ها و افراد نیازمند بستری طی ۱۰ روز گذشته سیر صعودی دارد.

وی تاکید کرد: همه اعضایی که در جلسه امروز حضور داشتد نگرانی خود را از شرایط فعلی ابراز کرده و قرار شد تا تصمیمات جدی، کارا و موثرتری با انسجام بین بخشی صورت گیرد.

زالی افزود: مقرر شد نمایندگان دستگاه‌ها با کارهای کارشناسی که در دستگاه‌های خود انجام خواهند داد، بسته ای را در زمینه کنترل بیماری در ابعاد مختلف آماده کنند تا بعدازظهر امروز در جلسه اضطراری که با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت برگزار می‌شود، ارایه شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: به نظر می رسد فرایندی که در تهران با آن روبرو هستیم، هم در زمینه رعایت فاصله گذاری اجتماعی و هم درباره شیوه‌نامه‌های بهداشتی، کمتر مورد توجه واقع شد ضمن آنکه مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی افزایش یافته است بنابراین نیازمند مداخلات جدی‌تری هستیم.

استان تهران از نظر شیوع ویروس کرونا از ۱۱ تیر سال جاری در وضعیت هشدار قرار گرفته است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.