چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶

آزمایش رایگان کرونا در ۲۹ مرکز سلامت خراسان رضوی محدود شد

تست کرونا

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر طبق دستورالعمل جدید وزارت بهداشت، انجام آزمایش رایگان کرونا در ۲۹ مرکز جامع خدمات سلامت زیر پوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی محدود شد.

به گزارش قدس آنلاین، محمد حسن درخشان اظهار کرد: پیش از ابلاغ این دستورالعمل از تمامی افراد با علائم مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا، افرادی که در خانواده‌شان بیمار کرونایی داشته‌اند و یا با افراد مبتلا به کرونا در تماس بوده‌اند در مراکز ویژه خدمات جامع سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد آزمایش کرونا گرفته می‌شد.
وی ادامه داد: طبق دستورالعمل جدید از افراد با علائم مشکوک با تجویز پزشک، افراد بالای ۶۰ سال، زنان باردار و مبتلایان به بیماریهای خاص به طور رایگان آزمایش کرونا گرفته می شود و سایر افراد سالم متقاضی باید به مراکز خصوصی برای انجام آزمایش کرونا مراجعه کنند.
مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از ۲۹ مرکز خدمات جامع سلامت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد که آزمایش کرونا در آنها انجام می‌شود ۱۱ مرکز در مشهد و بقیه در سایر شهرستانهای زیر پوشش این دانشگاه فعال هستند.
درخشان افزود: هم‌اکنون روزانه حدود ۶۰۰ آزمایش کرونا در مراکز جامع خدمات سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت می‌شود که نتیجه آزمایش حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد از آنان مثبت است.
وی اضافه کرد: در هر مرکز خدمات جامع سلامت دو پزشک استقرار دارند و زمان فعالیت مراکز ویژه خدمات جامع سلامت  به مدت دو ساعت و تا ۲۰ شب افزایش یافته است در حالی که ساعت فعالیت این مراکز پیش از این تا ساعت ۱۸ بود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.