چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲

دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد واکنش نشان داد

واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها نقل فضای مجازی

جزیره کیش

هرمزگان- از میان تمامی زوایای سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین طی دو سال گذشته فقط این سؤال در میان افکار عمومی تقویت‌شده است که آیا جزیره کیش واقعاً واگذارشده است؟

قدس آنلاین-گروه استان ها: ریشه اصلی این خبر را باید در اظهارات نماینده مردم رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی جست‌وجو کرد که در سال ۱۳۹۷ و در همین باره به رسانه‌ها گفت: مذاکراتی از سوی دولت در حال انجام بود که جزیره کیش به مدت ۲۵ ساله به چینی‌ها واگذار شود.

پیش‌از این، در تابستان گذشته نیز نماینده مهریز و بافق هم از واگذاری زمین‌های جزیره کیش، برخلاف قانون، به خارجی‌ها خبر داده بود.

همین اشارات کوتاه کافی بود تا حالا بسیاری از کاربران فضای مجازی اعلام کنند که کیش به چینی‌ها و بوشهر به روس‌ها واگذار شد و سواحل خزر را هم به دیگر کشورهای دیگر فروختند!

در بسیاری پیام‌ها آمده است چرا بیکار نشسته‌اید  و دست روی دست گذاشتید؟ بیایید که وطن از دست رفت!

این مضمون پیام‌هایی است که هرازچندگاه در فضای مجازی در کشورمان دست‌به‌دست می‌شود و گاه خشم و انزجار عمومی از آن‌ها به بیرون از فضای مجازی نیز راه پیدا می‌کند؛ پیام‌هایی که حالا چند روزی است درباره واگذاری کیش به چینی‌ها قوت گرفته است.

توضیحات دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد

در همین راستا دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در واکنش به انتشار شایعاتی مبنی بر واگذاری بخش‌هایی از سواحل جنوبی کشور و جزیره کیش به چینی‌ها توضیحاتی ارائه کرد.

در این بیانیه آمده است: در پی انتشار شایعاتی مبنی بر واگذاری بخش‌هایی از سواحل جنوبی کشور و جزیره کیش به چینی‌ها  این به اطلاع می‌رساند؛ این اخبار هیچ منبع و منشان مستندی ندارد و سوابق این کذبیات به صفحاتی متعلق به افراد وابسته به بیگانگان در فضای مجازی بوده که به‌دفعات تکذیب شده است.

آنچه بر همگان عیان است حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور بر همه اهداف ارجحیت داشته و دارد و تمامی ارکان نظام و به‌تبع آن‌همه بخش‌های دولت در همین راستا قدم برمی‌دارند.

همان‌طور که در صحبت‌های سخنگوی  محترم دولت هم تأکید شد در قرارداد ٢٥ ساله با چین هیچ مسئله محرمانه‌ای وجود ندارد و تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر نداشته‌ایم.

در شرایط سخت کنونی که دشمنان نظام در پی ایجاد گسست میان مردم و بهره‌برداری به نفع خواسته‌های نامشروع خود در مقابل توفیقات بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی در جهان هستند، بی‌تردید تقویت انسجام و همبستگی و تزریق امید به آحاد مردم در جامعه حسب فرمایشات مقام معظم رهبری جز مهم‌ترین اهداف سازمان‌های مناطق آزاد کشور است و انتظار می‌رود رسانه‌ها نیز همگام و همراه با سایر بخش‌ها در راستای تنویر افکار عمومی و جلوگیری از تشویش اذهان مردم عزیز فعالانه و مسئولانه اقدام کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.