چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸

امضای توافقنامه همکاری نظامی بین ایران و سوریه

ایران و سوریه

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سپهبد علی عبدالله ایوب جانشین فرمانده نیروهای مسلح و وزیر دفاع سوریه امروز (چهارشنبه) در دمشق پایتخت این کشور توافقنامه جامع همکاری نظامی بین دو کشور را امضا کردند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ، توافق نظامی امضا شده میان سوریه و ایران به منظور گسترش همکاری نظامی و امنیتی در عرصه های فعالیت نیروهای مسلح دو کشور و ادامه هماهنگی های آنها است.

دو طرف پیش از امضای این توافق نامه با یکدیگر دیدار و در آن درباره تحولات سوریه و ضرورت خروج نیروهای بیگانه که به صورت غیرقانونی در خاک این کشور حضور دارند، گفت و گو و تبادل نظر کردند.

سپهبد ایوب در جریان امضای این توافق همکاری تاکید کرد که اسرائیل شریک قدرت های دیگر در جنگ علیه سوریه و گروه های تروریستی جزئی از اقدامات خصمانه اسرائیل هستند.

وی افزود که اگر دولت آمریکا می توانست سوریه و ایران و محور مقاومت را به زانو درآورد، لحظه ای درنگ نمی کرد.

باقری نیز در مراسم امضای این توافق تصریح کرد که توافق امضا شده میان دو کشور اراده و تصمیم ما برای همکاری مشترک برای مواجهه با فشارهای آمریکا را تقویت کرده و ایران اقدام به تقویت سامانه های پدافندی موشکی سوریه در چارچوب تقویت روابط نظامی بین دو کشور خواهد کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران افزود که ترکیه باید بداند که راه حل هرگونه مشکل امنیتی حضور در خاک سوریه نیست.

باقری اضافه کرد که ترکیه کمی در اجرای تعهدات خود به تفاهم نامه آستانه برای ضرورت خروج نیروهای تروریستی از سوریه، تأخیر کرده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز گذشته ( سه شنبه) بنا به دعوت علی عبدالله ایوب جانشین فرمانده نیروهای مسلح سوریه و وزیر دفاع این کشور در راس هیاتی وارد دمشق شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.