پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵

مجلس پیگیر افزایش تعداد وکلا برای رفع انحصار است

وکیل

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس با اشاره به اینکه با افزایش تعداد وکلا برای رفع انحصار در این زمینه موافق هستم، گفت: این موضوع را در هنگام تدوین قانون برنامه پنچ ساله توسعه هفتم در مجلس، پیگیری و آن را در دستور کار نمایندگان قرار خواهیم داد.

قدس آنلاین: ولی‌الله فرزانه  امروز درباره افزایش تعداد وکلا برای از رفع انحصار در گفت‌وگو با  خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: با افزایش تعداد وکلا برای رفع انحصار در این زمینه موافق هستم.

وی افزود: البته در این زمینه تصمیم‌گیری برعهده دستگاه قضا است که دراین باره قوه قضاییه در پنج ساله تحت عنوان مشاور حقوقی حل کرده و همچنین کانون وکلا مرکز مشاوره حقوقی وکالت را مردمی کند تا از انحصار خارج شود که در برنامه پنجم توسعه این مساله نیامده است.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باتوجه به اهمیت موضوع آنرا  در هنگام تدوین قانون برنامه پنچ ساله توسعه هفتم در مجلس، پیگیری و در دستور کار نمایندگان قرار خواهیم داد.

فرزانه با بیان اینکه پاسخ به مطالبه دانشجویان در این زمینه به حل مشکل مهم اشتغال کمک خواهد کرد، افزود: از همه مهم‌تر بحث‌های حقوقی و قضایی مباحث تخصصی و فنی است که توصیه ما به مردم این است وکیل و مشاور حقوقی بگیرند به این دلیل که قضات در دستگاه قضا استقلال دارند.

فرزانه گفت: باید مشاوان حقوقی و وکلا قابل دسترس باشند و در این صورت نرخ دستمزد آنان به صورتی خواهد بود تا اقشار آسیب‌پذیر هم بتوانند از چنین امکانی برخوردار باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.