جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس:

برگزاری کنکور منوط به نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا است

احمد حسین فلاحی

سخنگوی کمیسیون آموزش تاکید کرد: برگزاری یا عدم برگزاری کنکور منوط به نظر نهایی ستاد ملی مبارزه با کرونا است که شاید به دلیل شرایط جدید کشور به تعویق بیفتد.

قدس آنلاین: احمد حسین فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره برگزاری کنکور سال ۹۹ و سایر آزمون‌های دیگر مانند آزمون ارشد و دکتری گفت: عمده نگرانی‌ها در خصوص برگزاری کنکور سراسری سال ۹۹ است؛ چراکه گستردگی جمعیتی که دواطلبان در این آزمون دارند، نسبت به سایر آزمون‌ها بیشتر است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آزمون ارشد و جامع پزشکی جمعیت‌شان کمتر است بنابراین  مشکل کرونایی که خانواده‌ها آن را مطرح می‌کنند در آنجا کمتر است‌.

وی تاکید کرد: بحثی که بین نمایندگان مشترک است، تصمیم‌گیری درباره برگزاری کنکور است که در نهایت قرار شد تصمیم‌گیری بر عهده ستاد ملی مبارزه با کرونا باشد.

حسین فلاحی ادامه داد: هر مصوبه‌ای که ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره برگزاری کنکور بگیرد، لازم‌الاجرا است؛ زیرا تصمیمات این ستاد، کشوری است.

وی ادامه داد: اگر ستاد ملی مبارزه با کرونا بگوید کنکور حذف شود و یا به تعویق بیفتد، این کار صورت می‌گیرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اصلاً شاید با توجه به شرایط کشور و بالا رفتن آمار مرگ و میر ناشی از کرونا، ستاد ملی بگوید همه چیز تعطیل شود آن وقت خود به خود کنکور هم به تعویق می‌افتد.

وی گفت: هنور هیچ چیزی به طور قطع در فضای آموزشی مشخص نیست؛ شاید ستاد اعلام کند سال تحصیلی دانشگاه‌ها از بهمن شروع شود، باید دید شرایط چگونه پیش می‌رود.

فلاحی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این‌که آیا نماینده‌ای از مجلس در ستاد ملی حاضر خواهد شد تا دغدغه داوطلبان تمامی آزمون‌هایی که قرار است برگزار شود را به اعضای ستاد بگوید، عنوان کرد: باید درباره این موضوع در کمیسیون بحث شود.

وی درباره آخرین وضعیت رتبه‌بندی معلمان گفت: بحثی که در کمیسیون با حضور وزیر انجام شد، این بود که در حال حاضر در  بحث افزایش حقوق معلمان گفته می‌شود ظرفیت‌هایی که برای افزایش بوده است، اعمال کردیم و تنها موردی که باید صورت گیرد، رتبه‌بندی است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: رتبه‌بندی معلمان بحث جدی است که هم با تاکید کمیسیون و هم تلاش وزارتخانه به دنبال اجرایی کردن آن هستیم.

انتهای پیام/

نظرات

  • بیتا ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۳:۵۶
    0 0
    سلام ب نظر من باید کنکور حذف بشه ب علت کرونا چون در صورت برگزاری احتمال پخش شدن این ویروس بیشتر میشود و جایگزین کنکور را ازمون ورودی دانشگاه ها قرار دهند.ممنون
  • زهرا ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۹:۳۰
    0 1
    نه به تعويق كنكور سراسري لطفا با رعايت موارد كنكور برگزار كنيد

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.