چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴

راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی در گیلان

سردار ملکی

رشت - فرمانده انتظامی گیلان از راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی ظرف کمتر از یکماه آینده در استان خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از پلیس گیلان ،سردار عزیز الله ملکی  با اشاره به نقش پیشگیری پلیس به عنوان یکی از ماموریت ها افزود: حوزه های ارزی، قاچاق کالا، گمرکات، قاچاق چوب از جمله بخش هایی است که برای فعالیت پلیس امنیت اقتصادی در استان پیش بینی شده است.

 وی با تاکید بر حل مسائل اجتماعی از طریق راهکارهای اجتماعی و اقدامات ایجابی تصریح کرد: یکی از وظایف اصلی نیروی انتظامی که پس از تشکیل معاونت اجتماعی به صورت ویژه روی آن تمرکز شده جلب مشارکت مردم در تامین امنیت است و نمونه‌های آن  فرهنگ سازی برای استفاده از کمربند ایمنی و شوراهای معتمد پلیس است که بسیار اثربخش بوده است.

به  گفته سردار ملکی؛ در استان نیز تعداد تصادفات از ابتدای امسال تا ۲۱ تیرماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد و تعداد متوفیان نیز طی همین مدت ۲۰ درصد کاهش یافته است.

 وی اظهار داشت: در همین راستا از ابتدای امسال تا ۲۱ تیرماه؛ در مجموع سرقت ها ۱۲ درصد در استان کاهش یافت و تداوم این روند کاهشی با جدیت در دستور کار یگان‌های انتظامی است.

 سردار ملکی به آماری دیگر از وقوع و کشف جرائم در استان اشاره و بیان کرد: از ابتدای امسال  در مجموع در وقوع تمامی جرائم در استان ۱۲ درصد و آمار غرق شدگان ۲۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته‌ایم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.