چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰

حفاری‌های مخفیانه کارشناسان فرانسوی برای یافتن آثار باستانی سوریه

آثار باستانی سوریه

کارشناسان فرانسوی به صورت محرمانه در حال حفاری برای پیدا کردن آثار باستانی در استان دیر الزور در شرق سوریه هستند که طبق گفته منابع محلی، این اقدام با حمایت نیروهای مدافع خلق کرد انجام می‌شود.

به گزارشقدس آنلاین، به نقل از آناتولی، منابع اعلام کردند که کارشناسان فرانسوی از چند ماه قبل در حال کنکاش و حفاری برای پیدا کردن آثار باستانی در مکان باستانی «دور کاتلیمو» و اطراف آن در حومه شمالی دیر الزور هستند.

منابع عنوان کردند، کارشناسان فرانسوی به صورت محرمانه و با حمایت نیروهای مدافع خلق کرد فعالیت و کار خود را پس از نیمه شب‌ها آغاز کرده و تا صبح به فعالیت خود ادامه می‌دهند. عناصر مدافع خلق کرد به ساکنان در روستاهای اطراف نیز هشدار داده‌اند که به این مکان باستانی نزدیک نشوند.

منابع خاطرنشان کردند که کارشناسان فرانسوی آن آثار باستانی را که سرقت می‌کنند به میدان نفتی العمر می‌برند که در آن، نیروهای بیگانه از جمله نیروهای فرانسوی حضور دارند.

"دور کاتلیمو" یک مکان باستانی مهم است که در منطقه‌ای که در حال حاضر تپه الشیخ حمد نام دارد، واقع شده است و در کرانه شرقی رود خابور و در فاصله حدود ۷۰ کیلومتری از شهر دیر الزور قرار دارد.

تاریخ این مکان باستانی به دوره آشوریان بازمی‌گردد.

حدود ۲۰۰ سرباز فرانسوی در مناطقی که توسط مدافعان خلق کرد در شمال شرق سوریه اشغال شده است، حضور دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.