شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳

در کارگروه تنظیم بازار خراسان شمالی؛

نرخ مصوب مرغ زنده در خراسان شمالی ۱۵۷۵۰ تومان تعیین شد

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی استان خراسان رضوی

خراسان شمالی- استاندار خراسان شمالی گفت: نرخ مصوب مرغ زنده برای مصرف‌کننده۱۵ هزار و ۷۵۰ تومان و قیمت مرغ منجمد که از سوی ستاد تنظیم بازار عرضه می‌شود نیز ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری خراسان شمالی، دکتر محمدعلی شجاعی در نهمین کارگروه تنظیم بازار استان اظهار داشت: در راستای بروز مشکلاتی در بحث عرضه مرغ برای شهروندان جلسه‌ای با دست‌اندرکاران این مجموعه برگزار کردیم که با توجه به اینکه باید منافع مرغدار، توزیع‌کننده و کشتارگاه جهت توزیع بهتر مرغ ببینیم لذا نگاه ما این است مردم با نرخ مصوب کشوری مرغ را تهیه کنند.

وی افزود: استان ما روزانه بین ۱۵ تا ۲۰ تن کمبود تولید مرغ دارد به‌رغم این موضوع،نرخ‌های مصوب را رعایت خواهیم کرد و تلاش شده با تدابیر اتخاذشده اگر ضرر و زیانی متوجه هریک از حلقه‌های تولید شد به‌نوعی با بحث نهاده‌های تولید جبران کنیم.

استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد:تا زمانی که بازار مرغ برای خرید مردم اشباع نشود خروج مرغ از استان را ممنوع کردیم.

شجاعی تصریح کرد:برای تنظیم بازار بر مبنای اعلام سازمان صمت استان روزانه مرغ دولتی به قیمت۱۳ هزار و ۵۰۰ توزیع خواهد شد در کنار آن نیز یک هفته مهلت داده‌شده که ظرفیت افزایش تولید جهت تأمین مرغ موردنیاز سنجیده و اعلام شود تا به مرغداری‌ها جهت افزایش تولید ورود پیدا کنیم.

وی افزود: در بخش ذخیره مرغ یکی از مشکلات ما نبود تونل انجماد مرغ است که مقرر شد تا ظرف یک هفته این بررسی توسط سازمان صمت انجام شود تا با استفاده از کمک‌های اعتباری استان هم مرغداری افزایش تولید داشته باشند و هم سردخانه‌ها مجهز به تونل انجماد شود.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: در برنامه کوتاه‌مدت، توزیع نهاده‌ها از سوی تشکل‌ها انجام شود و در برنامه سالیانه نیز جهاد کشاورزی موظف است تا یک هفته آینده برنامه‌ای مدون از جوجه ریزی تا تحویل به کشتارگاه را اعلام کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.