شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹

افشاگری یکی از نزدیکان رئیس سابق «حزب اتحاد دموکراتیک» سوریه

صالح مسلم

یکی از نزدیکان رئیس سابق گروه موسوم به حزب اتحاد دموکراتیک، طی اعترافاتی علیه این حزب و پ.ک.ک افشاگری کرد.

به گزارش قدس آنلاین، برادرزاده «صالح مسلم»، رئیس سابق گروه موسوم به «حزب اتحاد دموکراتیک» و عضو هیأت ریاست مشترک این حزب بعد از اینکه خود را تحویل نیروهای ترکیه داده، اقدام به افشاگری علیه عناصر این گروه و گروهک «پ.ک.ک» کرده است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه امروز شنبه گزارش داد که «دالیا محمود مسلم» ۲۱ ساله خود را به اداره امنیت استان «مرسین» ترکیه تسلیم کرده است.

طبق اطلاعاتی که رسانه‌های ترکیه از منابع امنیتی این کشور به دست آورده‌اند، برادرزاده مسلم گفته است که پدرش (محمود) هنگامی که او چهارده ساله بود، او را در اختیار حزب اتحاد دموکراتیک قرار داده و او به عضویت این گروه نظامی درآمده است.


عناصر حزب اتحاد دموکراتیک

به گفته دالیا، پدرش او را به عنوان هدیه به این گروه شبه‌نظامی داده و او نیز به اردوگاه کودکان در شهر «قامشلی» سوریه ملحق شده است. او همچنین گفته است که به مدت هفت ماه در مقر شاخه زنان «یگان‌های زنان آزاد» حضور داشته و بسیاری از سرکرده‌های حزب اتحاد دموکراتیک در این مقر جلساتی را ترتیب می‌دادند.

برادر زاده رهبر سابق حزب اتحاد دموکراتیک می‌گوید این گروه نظامی از هر خانواده سوری در شمال شرق سوریه، معادل ۱۰۰ لیره ترکیه مالیات می‌گرفت و در کنار این، این خانواده‌ها مجبور بودند یکی از فرزندان خود را به عضویت این گروه درآوردند. به گفته دالیا، قرعه در خانواده‌اش به اسم او در آمده و پدرش او را در اختیار اتحاد دموکراتیک قرار داده تا برای آن، بجنگد.

برادرزاده صالح مسلم گفته بعد از اینکه از سوی نیروهای امنیتی ترکیه اقناع شده، خود را تسلیم این نیروها کرده و طی مدت حضور خود در حزب اتحاد دموکراتیک، نگهبان شخصی یکی از سران این حزب به نام گولتن آلتاش» بوده است.

ترکیه گروه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک (پ.ی.د) را شاخه سوری گروهک «حزب کارگران کردستان» (پ.ک.ک) و تروریست می‌داند.

انتهای پیام/.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.