یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان :

آمار بیماران بستری ومشکوک به کرونا درهمدان صعودی است

صعود بیماران کرونایی

همدان- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بار مراجعات بیماران تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی همدان همچنان بالا است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه خبری وب‌دا درهمدان، دکتر منوچهر کرمی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار کرد: در روزهای اخیر روند موارد مثبت کرونا به ثبات رسیده اما تعداد بستری ها و موارد مشکوک به کرونا در حال افزایش است.

کرمی با بیان اینکه بخشی از افزایش مراجع‌ها هم به‌خاطر حساسیت بالای مردم نسبت به علائم بیماری است، ابراز کرد: در مجموع روند ابتلا به کرونا ویروس در استان همدان را افزایشی پیش‌بینی می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه تجمع یکی از خطرناک‌ترین عوامل ابتلا به کرونا است، تصریح کرد: منظور ما از تجمع و برگزاری مجالس فقط مربوط به عروسی‌ها و مراسم ترحیم نیست بلکه یک دورهمی ساده خانوادگی و حتی جشن تولد هم می‌تواند زمینه ساز ابتلای افراد به این بیماری باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه  می‌دانیم که  پس از مدتی مردم از قرنطینه و اعمال محدودیت‌ها خسته می‌شوند اما در بحران هستیم و هرگونه سهل انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ما را با بحران رو به رو می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.