دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳

دبیر کارگروه مراقبت کووید -۱۹ علوم پزشکی مشهد:

آمار مبتلایان به کرونا در مشهد همچنان رو به افزایش است

صعود بیماران کرونایی

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید -۱۹ علوم پزشکی مشهد گفت:آمار مبتلایان به کرونا همچنان رو به افزایش است و افزایش عدم همکاری مردم، سیستم بهداشت و درمان را با مشکل جدی روبرو خواهد کرد.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر علی اصغر انجیدنی با بیان اینکه در ۵ ماه گذشته جمع زیادی از خادمان سلامت در حین خدمت به بیماری کووید -۱۹ مبتلا شده اند، اظهار کرد: برای قطع زنجیره انتقال و کاهش آمار بیماران، مردم باید نهایت همکاری را با سیستم بهداشت و درمان داشته باشند.

دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید -۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بر اساس ارزیابی‌های انجام شده حدود ۷۰ درصد از مردم در اماکن عمومی و ۹۰ درصد در ادارات از ماسک استفاده می‌کنند، گفت: در حال حاضر آمار تعداد بیماران مبتلا همچنان رو به افزایش است و افزایش عدم همکاری مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به طور حتم سیستم بهداشت و درمان را با مشکل جدی روبرو خواهد کرد.

مدیر نظارت و ارزشیابی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اجتناب از حضور در تجمع‌ها، فاصله گذاری اجتماعی، رعایت بهداشت دست را اصول مهم پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا عنوان کرد و از مردم خواست در درجه نخست برای حفظ سلامت خود و خانواده شأن و سپس کمک به نظام سلامت به این اصول مهم توجه جدی داشته باشند.

منبع: مهر

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.