چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲

روایتی از همدلی‌ جهادی در مستند «هیئت تعطیل نیست»

مستند «هیئت تعطیل نیست»

اگر سیل بیاید، زلزله یا کرونا، برایشان فرقی ندارد، مهم نیت‌شان است، جهاد در راه خدا با کمک به مردم.

به گزارش قدس آنلاین، «هیئت تعطیل نیست» یکی دیگر از آثار گروه مستند روایت فتح با محوریت مبارزه با کرونا به کارگردانی مجتبی طاهری است که فردا پنجشنبه دوم مرداد ساعت ۱۷:۴۵ از شبکه اول سیما پخش می شود.

طاهری درباره این مستند گفت: می‌گویند تجمع ممنوع، مراسم ممنوع، عزاداری و برگزاری جشن شادی ممنوع! اما هیئت تعطیل نیست! ازخودگذشتگی جهادگران امروز و بچه هیئتی های قدیمی که در هیئت ها یاد گرفتند از هر شرایطی مسیری برای خدمت به خلق خدا پیدا کنند، ما را به ساخت این مستند جذب کرد تا این فداکاری ها را ثبت کنیم.

مجتبی طاهری در ادامه بیان کرد: با شروع همه گیری کرونا خبرهای متفاوتی از گوشه و کنار دنیا به گوش می رسید مبنی بر غارت فروشگاه ها، نزاع بر سر کالاهای بهداشتی، عدم پذیرش سالمندان مبتلا و ارجحیت جوانان از طرف مراکز درمانی و ، اما چیزی که در ایران شاهد آن بودیم یکدلی، همبستگی و تلاش فرد فرد جامعه برای مبارزه با این بحران بود. نگاه بچه های جهادی در مقابل رفتارهای شایع در دنیا جرقه ای بود برای پرداختن به موضوع خدمت رسانی در شرایط سخت این روزها و انگیزه ای برای شروع مستند «هیئت تعطیل نیست».

وی افزود: جوانان و خادمان حسینیه کربلا جهادی از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا با تشکیل گروه جهادی در خط مقدم جهاد علیه این ویروس منحوس در منطقه خود بوده‌اند، این روزها در ادامه این جهاد مقدس باز هم در حال تلاش هستند و در ساخت این مستند بسیار با ما همکاری کردند.

طاهری در پایان گفت: سال نو برای هر کسی یک معنی دارد. برای یکی چیدن سفره هفت سینِ، برای دیگری خرید لباس نو و بازارگردی شب عید، برای برخی هم میهمانی و دید و بازدید و گرفتن اسکناس های لای قرآن پدربزرگ. اما بعضی ها هم برای سال نو معنی دیگری دارند و داستان ما، داستان این آدم هاست.

مستند «هیئت تعطیل نیست» کاری از گروه مستند روایت فتح پنجشنبه ۲ مرداد ساعت ۱۷:۴۵ از شبکه اول سیما روی آنتن می رود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.