پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵

معاون استاندار خراسان رضوی عنوان کرد:

اجرای طرح زیارت نیابتی امام رضا(ع) همزمان با عید غدیر

براتی

معاون امور زائران استاندار خراسان رضوی گفت: طرح زیارت نیابتی بارگاه منور رضوی به صورت پایلوت در وزارت کشور و در ایام عید غدیر انجام می‌شود و در صورت موفق بودن ادامه می یابد.

به گزارش قدس آنلاین، محمد صادق براتی در جلسه هماهنگی برنامه‌های دهه امامت و ولایت خراسان رضوی  اظهار کرد: شیوع بیماری کرونا و نحوه انتقال آن باعث شد که بسیاری از مراسم و تجمعات مذهبی در مناسبت‌ها در راستای پیشگیری از شیوع و انتقال ویروس با محدودیت‌هایی مواجه شود.

وی با بیان اینکه امسال حتماً تمام پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی در برنامه‌های دهه امامت و ولایت استان رعایت می‌شود، افزود: به همت فعالان و نهادهای فرهنگی برنامه‌های متنوعی در سطح شهر مشهد و فضای مجازی برگزار خواهد شد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی بیان کرد: فضا سازی شهری مناسب و متناسب با ایام عید قربان و غدیر، فضاسازی محیط‌های اداری مشهد و سراسر استان، راه‌اندازی کاروان‌های سرود خوانی و اجرای برنامه‌های شاد با مشارکت نهادهای فرهنگی و آستان قدس رضوی، خطبه خوانی غدیر در فضای باز مساجد با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی، خطبه خوانی غدیر در فضای مجازی با مشارکت گروه‌ها و نهادهای مختلف مذهبی و اجتماعی، پویش خادمان علوی، تولید محتواها و بسته‌های فرهنگی بخشی از برنامه‌های فرهنگی عید قربان تا غدیر خم است.

براتی ادامه داد: برگزاری مراسم شعرخوانی و نشست‌های فرهنگی در باب غدیر در فضای مجازی، حضور پر رنگ کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و استفاده از ظرفیت آنان در فضای مجازی از دیگر برنامه‌های این دهه است.

وی تاکید کرد: برنامه ریزی برای قشر کودکان و نوجوانان به منظور بهره‌مندی بیشتر و درک مبانی غدیر و استفاده از فضای معنوی ایام دهه امامت و ولایت در دستور کار نهادهای فرهنگی و بنیاد بین‌المللی غدیر خم قرار گیرد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی خاطر نشان کرد: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ادامه حرکت کمک‌های مومنانه به اقشار آسیب پذیر، مرحله دوم این کمک‌های مومنانه آغاز شده و ان‌شاءالله با همکاری و همراهی مسئولان، نهادهای مردمی، مذهبی و خیرین این مهم با عنوان احسان علوی در دهه ولایت و امامت با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد.

براتی افزود: طرح زیارت نیابتی بارگاه منور رضوی به صورت پایلوت در وزارت کشور و در ایام عید غدیر انجام می‌شود و در صورت موفق بودن، در مناسبت‌های بعدی در سطح تمامی وزارتخانه‌ها اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تولید برنامه‌های فرهنگی در فضای مجازی خصوصاً از زمان شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است، اظهار کرد: علی‌رغم اینکه تولیدات فاخر و محتواهای فرهنگی مناسبی در ایام مختلف سال در فضای مجازی در حال نشر است اما این برنامه‌ها از انسجام لازم برخوردار نبوده که ضروری است در ایام دهه امامت و ولایت موج جدیدی از تولیدات فرهنگی با انسجام و هماهنگی لازم تولید و منتشر شود.

منبع: مهر

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.