جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸

اختصاص ۵۰ درصد گاز مصرفی خراسان رضوی برای تولید برق در ماه گذشته

نیروگاه توس

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از مصرف بیش از ۵۰ درصد گاز مصرفی استان برای تولید برق در تیرماه امسال خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی، حسن افتخاری اظهار کرد: در تیرماه سال ۹۹، ۹۳۱ میلیون و ۶۴۶ هزار مترمکعب گازطبیعی در بخش‌های مختلف استان مصرف شده که ۴۷۲ میلیون مترمکعب از این آمار تحویل نیروگاه‌های تولید کننده برق استان شامل فردوسی، طوس، نیشابور، شریعتی، مشهد و شمس شده است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی افزود: در تیرماه سال گذشته هم ۸۰۷ میلیون و ۳۰۶ هزار مترمکعب گاز در خراسان رضوی مصرف شده بود که این رقم در مقایسه با مدت مشابه، نشان دهنده افزایش ۱۵.۴ درصدی مصرف طی سال جاری دارد.

وی  ادامه داد: مجموع میزان گاز مصرفی خراسان رضوی در چهار ماهه ابتدایی سال ۹۸، سه میلیارد و ۵۵۳ میلیون مترمکعب بود که با افزایش ۲۴۵ میلیون مترمکعبی در سال ۹۹ به سه میلیارد و ۷۹۸ میلیون مترمکعب رسید.

افتخاری تصریح کرد: به طور میانگین در تیرماه ۹۹ روزانه در حدود ۳۰ میلیون مترمکعب گاز در بخش های مختلف استان مصرف شده است.

گفتنی است؛ شرکت گاز خراسان رضوی در حال حاضر وظیفه تامین گاز طبیعی دو میلیون و ۳۸۵ هزار مشترک را بر عهده دارد و پس از استان تهران در رتبه دوم بالاترین میزان مشترک گاز کشور است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.