یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴

کانیه وست در اندیشه شکست جو بایدن

کانیه وست

"کانیه وست"، رپر ۴۳ ساله آمریکایی تاکید کرد، مطمئن است از طریق آرایی که به "نامزد مکتوب" در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ داده می‌شود، می‌تواند نامزد دموکرات‌ها در این رقابت‌ها را شکست دهد.

قدس آنلاین: کانیه وست در توییتی نوشت: مطمئنم از طریق آرایی که به نامزد مکتوب در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ داده می‌شود، می‌توانم جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در این رقابت‌ها را شکست دهم.

نامزد مکتوب، نامزدی‌ است که نامش روی تعرفه انتخاباتی ظاهر نمی‌شود ولی با این حال رأی‌دهندگان می‌توانند با نوشتن نام او بر تعرفه به او رأی دهند. این نظام انتخاباتی تقریباً تماماً منحصر به انتخابات آمریکاست. نامزدی‌های مکتوب گاهی ناشی از این است که نامزد به دلایل قانونی واجد شرایط رقابت با نام خود یا در حزب خود نیست.

این رپر معروف نامزدی خود در انتخابات ۲۰۲۰ را در روز استقلال آمریکا اعلام کرد اگرچه در نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام کرده بود که برای انتخابات ۲۰۲۴ نامزد خواهد شد.

اما به دنبال انتشار این توییت، کاربرهای توییتر فوراً با اشاره به یاوه‌گویی‌های اخیر وی و تصمیم دیرهنگامش برای نامزدی در انتخابات نوامبر، نسبت به سلامت روان کانیه وست ابراز نگرانی کردند.

اگرچه بسیاری از کاربران در رسانه‌های اجتماعی این رپر را به خاطر اعلام دیرهنگام نامزدی‌اش به تمسخر گرفته‌اند اما برخی دیگر از جمله ایلان ماسک، بنیان‌گذار و رئیس تسلا این رپر را تشویق کردند.

اگرچه کانیه وست ضرب‌الاجل ثبت‌نام در بسیاری از ایالت‌های آمریکا از جمله تگزاس را از دست داده اما اسناد و مدارک لازم را در کمیسیون انتخابات فدرال تنظیم کرده و قصد دارد با پرداخت هزینه‌ای در ایالت اوکلاهما شرکت کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.