سه‌شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان:

شالیکاران هنگام برداشت محصول فاصله اجتماعی را رعایت کنند

علوم پزشکی

گیلان -معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه در ایام درو محصولات شالیکاری در گیلان هستیم، خاطرنشان کرد: شالیکاران در هنگام درو محصول شاید امکان استفاده از ماسک را نداشته باشند لذا حتما فاصله دو متری را از یکدیگر در شالیزار رعایت کنند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی گیلان ،دکتر آبتین حیدرزاده ، با بیان اینکه طی روزهای گذشته آمار بیماران کرونایی با سرعت کمی در حال افزایش است، اظهار کرد: از هم استانی ها می خواهیم به وضعیت هشدار و قرمز استان های مجاور توجه کنند تا استان ما نیز به آن سمت نرود.

وی ماسک زدن در فضاهای بسته و تجمعات و شست وشوی مرتب دست ها با آب و صابون را همچنان مورد تاکید دانست و یادآور شد: مردم فاصله یک و نیم تا دو متری از یکدیگر را رعایت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه در ایام درو محصولات شالیکاری در گیلان هستیم، خاطرنشان کرد: شالیکاران در هنگام درو محصول شاید امکان استفاده از ماسک را نداشته باشند لذا حتما فاصله دو متری را از یکدیگر در شالیزار رعایت کنند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی، بیماری تب شالیزار را علاوه بر کرونا در کمین کشاورزان دانست و گفت: هم در زمان کشت و هم در زمان درو محصول برنج، امکان ابتلا به تب شالیزار وجود دارد لذا کشاورزان از شست وشوی دست ها و ظرف و ظروف خود در آب های غیر لوله کشی مانند آب جاری و رودخانه ها بپرهیزند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.