سه‌شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴

خرید تضمینی گندم و کلزا در خراسان رضوی از ۱۰۴ هزار تن فراتر رفت

کلزا

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: از آغاز خرید تضمینی گندم و کلزا در این استان تاکنون ۱۰۴ هزار و ۲۹۴ تن از این محصولات از کشاورزان خریداری شده است.

به گزارش قدس آنلاین، ایرج ناصری ‌مقدم اظهار کرد: این میزان خرید شامل ۹۶ هزار و ۴۲۷ تن گندم و هفت هزار و ۸۶۷ تن دانه روغنی کلزاست.

وی ادامه داد: خرید گندم که از ۱۰ خرداد ماه امسال آغاز شده تاکنون در شهرستان‌هایی از جمله سرخس، رشتخوار، سبزوار، بردسکن، تایباد و تربت‌جام انجام شده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: قیمت پایه خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری برای هر کیلوگرم ۲۵ هزار ریال تعیین شده که بر اساس پایه خرید با چهار درصد افت مفید و یک درصد افت غیرمفید است.

وی افزود: خرید تضمینی گندم از کشاورزان خراسان رضوی بر اساس استعلام از سامانه پهنه‌بندی جهادکشاورزی انجام می‌شود و ۶۰ مرکز خرید در این استان خرید گندم را انجام می‌دهند.

ناصری مقدم ادامه داد: خرید محصول کلزا هم از ۳۱ اردیبهشت ماه آغاز شده و نرخ خرید تضمینی آن با ۳۵ درصد افزایش به ازای هر کیلوگرم ۴۶ هزار و ۶۰۲ ریال است و کشاورزان استان در سال زراعی گذشته بیش از ۶ هزار تن کلزا به مراکز خرید تضمینی شبکه تعاون روستایی خراسان رضوی تحویل دادند و مطالبات آنان در این زمینه نیز به طور کامل پرداخت شده است.

وی گفت: امسال ۱۶ مرکز خرید در شهرستان‌های استان خراسان رضوی خرید این دانه روغنی را بر عهده دارند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.