سه‌شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲

افزایش مطالبه اجتماعی برای استعفای نخست وزیر کانادا

ترودو

نخست وزیر کانادا قرار است روز پنجشنبه در کمیته پارلمانی این کشور حاضر شود و بابت تصمیم دولت در سپردن یک قرارداد مالی به خیریه "وی" (WE) و با وجود ارتباط نزدیک این خیریه با خانواده‌اش پاسخگو باشد.

قدس آنلاین: به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا قرار است در ساعت ۱۵ به وقت محلی در برابر کمیته تفحص امور مالی پارلمان این کشور حاضر شود و به سوالات درباره این قرارداد پاسخ دهد؛ رئیس دفتر کارمندان ترودو نیز در ساعت ۱۶:۱۵ به وقت محلی در این کمیته حضور می‌یابد.

این رسوایی مالی پس از یکسری تحقیقات مطرح شد که در آنها مشخص شده بیل مورنو، وزیر دارایی کانادا روابط نزدیکی با این خیریه دارد و دولت برای برگزاری مراسمی به این خیریه قراردادی ۶۷۰ میلیون دلاری اعطا کرده است.

این رسوایی باعث شد تا بسیاری از مردم کانادا خواستار استعفای نخست وزیر و وزیر دارایی شوند اما این دو تا به امروز از استعفا اجتناب کرده‌اند.

هم نخست وزیر و هم وزیر دارایی کانادا بابت این رسوایی عذرخواهی کرده‌اند اما تاکید دارند که این تصمیم برای سپردن این قرارداد از سوی خدمات عمومی به آنها پیشنهاد شده بود.

ترودو و مورنو حالا از سوی کمیسیونر اخلاق دولت هدف تحقیقات تضاد منافع قرار دارند. این سومین رسوایی برای هر دوی آنها در طول پنج سال فعالیت در سمت نخست وزیر و وزیر دارایی کانادا به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.