سه‌شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱

ظرفیت‌های بالای خراسان رضوی برای سرمایه گذاری/ هزار و ۲۰ پروژه در حال اجرا در خراسان رضوی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: این استان ظرفیت‌های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف دارد.

به گزارش قدس آنلاین، علی رسولیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: با ایجاد پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار در استان، گام مهمی به منظور بهبود این فضا برداشته شد.

او افزود: تلاش بعدی ایجاد پنجره واحد الکترونیکی این حوزه است و مستمرا قدم‌های بعدی برای بهبود محیط کسب و کار این خطه را پیگیری خواهیم کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: خراسان رضوی ظرفیت‌های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف دارد، به طوری که متقاضیان زیادی به دنبال سرمایه گذاری در این استان هستند. در همین راستا پروژه‌های سرمایه گذاری زیادی در این خطه شناسایی شده و بالغ بر یک هزار و ۲۰ پروژه نیز در حال اجرا هستند.

رسولیان بیان کرد: آن چه که مسلم است، این پروژه‌های برای آغاز نیازمند اخذ مجوز هستند، بر همین اساس بر آن شدیم تا به منظور سهولت آغاز کسب و کار، پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار را راه اندازی کنیم. با این حال در گام‌های بعدی به دنبال آن هستیم تا زیرساخت الکترونیکی آن نیز فراهم شود و دیگر برای اخذ مجوز نیاز به حضور فیزیکی افراد نباشد.
او تصریح کرد: تلاش ما این است که رتبه خراسان رضوی را نسبت به سایر استان‌ها در شاخص‌های سهولت و بهبود محیط کسب و کار ارتقا دهیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: استانداری خراسان رضوی یک سری فرآیندهایی را برای بهبود محیط کسب و کار شناسایی کرده تا سایر موانع موجود در مرحله اجرایی شدن پروژه‌ها نیز مرتفع شود. چنان که در یک سال گذشته ۱۴ الی ۱۵ هزار فرآیند در حوزه‌های مختلف از جمله دام، گردشگری، معدن و ... تسهیل شده است. علاوه بر این مطالعات و بررسی‌های کارشناسانه‌ای برای تسهیل و تسریع در سایر فرآیندها در دست انجام است تا بدین ترتیب هدفی که ذگر شد، محقق شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.