سه‌شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۸

عراق تفاهم‌نامه ویزای ورود با ترکیه را تعلیق کرد

عراق ترکیه

وزارت امور خارجه عراق در اقدامی متقابل از تعلیق تفاهم‌نامه ویزای ورود با ترکیه خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، وزارت خارجه عراق طی بیانیه‌ای از تعلیق تفاهم‌نامه بین این کشور و ترکیه در باره ویزای ورود بین دو کشور خبر داد.

احمد الصحاف، سخنگوی وزارت خارجه عراق امروز سه‌شنبه با قرائت بیانیه مذکور گفت که دولت عراق بسیار تمایل دارد تفاهم‌نامه‌ها و توافقاتی را که با کشورهای دنیا در راستای منافع متبادل و تقویت همکاری دوجانبه امضا کرده، اجرا کرده و بدان پایبند باشد.

بر اساس توافقی که سال ۲۰۰۹ بین ترکیه و عراق منعقد گردیده،  دو طرف موافقت کردند که شهروندان و مسافران عراقی و ترکیه‌ای برای تسهیل در تردد از گذرگاه‌های مرزی، با روادید ورود اقدام به تردد کنند بدون اینکه به سفارت‌خانه یا کنسولگری مراجعه داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری «واع»، وزارت خارجه عراق با تعلیق اجرای این تفاهم‌نامه اعلام کرد که آنچه باعث تعلیق این تفاهم‌نامه شده، عدم اجرای آن از سوی طرف ترکیه‌ای بوده و دولت عراق نیز متقابلا آن را بر اساس اصل مقابله به مثل به حالت تعلیق درآورده است.

وزارت خارجه عراق از سفارت خود در ترکیه خواسته آنکارا را در جریان تصمیم بغداد قرار دهد. سخنگوی وزارت خارجه عراق همچنین گفت که به رغم این تصمیم، گفت‌وگوها برای اجرای دوباره این توافق ادامه دارد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.