پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸

هشت پزشک در مشهد بر اثر ابتلا به کرونا شهید خدمت شده‌اند

رییس سازمان نظام پزشکی مشهد

هشت تن از پزشکان در مشهد از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در مقابله با ویروس کرونا دعوت حق را لبیک گفته و شهید خدمت شده‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، رییس سازمان نظام پزشکی مشهد با بیان این مطلب افزود: دو تن از پزشکان عزیزی که حین خدمت جان خود را از دست داده‌اند متخصص رشته‌های اطفال و بیهوشی بوده‌اند.
دکتر  علی بیرجندی نژاد افزود: در مقابله با این ویروس شاهد جان باختن ۶ تن از همکاران پزشک عمومی هم بوده‌ایم که بیشتر در خط مقدم نظام ارجاع بیماران کرونایی در مراکز جامع خدمات سلامت و درمانگاهها بیماران مشکوک به کرونا را درمان می کرده‌اند.
وی اضافه کرد: تاکنون پزشکان زیادی در مشهد در حین خدمت به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که بسیاری از آنها بهبود یافته‌اند و برخی همچنان در بیمارستان تحت مداوا هستند.
رییس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: هم اکنون چند پزشک به علت ابتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام رضا (ع) مشهد بستری و تحت مداوا قرار دارند که متاسفانه بد حال بوده و از خدواند شفای عاجل آنها را خواستاریم.
بیرجندی‌نژاد همچنین از جان باختن چهار تن دیگر از کادر درمانی مشهد در حین خدمت بر اثر کرونا خبر داد و افزود: یک تن از آنها همکار بینایی سنج بوده است و بقیه نیز در زمره کادر پرستاری و پشتیبانی بوده‌اند.
وی تاکید کرد: در شرایط فعلی بیشترین همکاری مردم با کادر درمانی و مدافعان سلامت  رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و پرهیز از تجمعات غیر ضروری  است.
سازمان نظام پزشکی کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد ۱۴ هزار عضو شامل پزشک متخصص، عمومی، دندانپزشک، داروساز و کارشناسان دارای پروانه مانند بینایی‌سنج، شنوایی‌سنج و فیزیوتراپ دارد که هفت هزار و ۸۵۰ نفر آنان پزشک عمومی و متخصص هستند و دو هزار و ۸۵۰ نفر از این تعداد را پزشکان متخصص و فوق تخصص تشکیل می‌دهند.

بر طبق تازه‌ترین گزارش سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۲۹۸ هزار و ۹۰۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۳۴۳ تن رسیده است.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.