جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸

پرداخت تسهیلات بانکی در خراسان رضوی افزایش یافت

حمید صفایی نیکو

دبیر شورای هماهنگی بانکهای خراسان رضوی گفت: پرداخت تسهیلات بانکی ظرف سه ماهه نخست امسال در این استان نسبت به پارسال ۳۸.۹ درصد افزایش یافت.

به گزارش قدس آنلاین، حمید صفای نیکو اظهار کرد:  بانک ها در خراسان رضوی ظرف این مدت ۹۷ هزار و ۲۲۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کردند این در حالی است که میزان پرداختی بانکها در سه ماهه نخست سال گذشته ۶۹ هزار و ۹۸۱ میلیارد ریال بود.

وی ادامه داد: این حجم تسهیلات در حوزه‌های کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن و ساختمان، خدمات و گردشگری، قرض الحسنه، تسهیلات صادراتی و سایر بخشها به متقاضیان در خراسان رضوی پرداخت شده است. 

دبیر شورای هماهنگی بانکهای خراسان رضوی گفت: بیشترین حجم تسهیلات پرداختی امسال مربوط به حوزه خدمات و گردشگری به میزان ۳۹ هزار و ۸۹۶ میلیارد ریال است.

صفای نیکو  افزود: مانده کل تسهیلات در نظام بانکی خراسان رضوی که در طول سه ماه نخست امسال پرداخت نشد نیز به ۷۳۵ هزار و ۶۱۱ میلیارد ریال رسید.

وی میزان سپرده موثر نظام بانکی خراسان رضوی را در این مدت یک میلیون و ۱۸۵ هزار و ۹۲ میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: این حجم سپرده موثر نسبت به مدت مشابه پارسال ۸.۹ درصد بیشتر است.

دبیر شورای هماهنگی بانکهای خراسان رضوی گفت: حجم سپرده موثر سیستم بانکی خراسان رضوی در سه ماهه نخست سال گذشته ۸۶۹ هزار و ۵۵۴ میلیارد ریال بود.

صفای نیکو افزود: ظرف همین مدت جمع سپرده ارزی بانکهای خراسان رضوی نیز امسال به ۲۰۵ هزار و ۶۴۶ دلار رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲.۱ درصد افزایش دارد و این در حالی است که میزان سپرده ارزی بانکهای استان در سه ماهه نخست سال گذشته ۱۱۵ هزار و ۵۶۰ دلار بود.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.