یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹

کرونا دفاتر ملاقات نمایندگان را هم تعطیل کرد

قاضی زاده

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر هاجر چنارانی نماینده نیشابور که از بسته بودن دفاتر نمایندگان به روی مردم انتقاد کرده بود گفت: باز بودن دفاتر نمایندگان در مجلس حجم زیادی از تردد را رقم می‌زند و می‌تواند کانون اشاعه بیماری باشد.

قدس آنلاین: هاجر چنارانی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با اشاره به وضعیت اشاعه ویروس کرونا در شهر نیشابور گفت: حوزه انتخابیه‌ام نیشابور وضعیت قرمز را هم رد کرده است ما مشکلات زیادی در بیمارستان‌ها  داریم و دستگاه‌های اکسیژن ما افت کرده  است.

نماینده مردم نیشابور  و فیروزه در مجلس شورای اسلامی خطاب به امیرحسین قاضی زاده هاشمی، عضو هیات رئیسه مجلس گفت: امروز دفاتر نمایندگان در مجلس شورای اسلامی بسته است حتی مسئول دفتر خود ما باید روزانه دو تا سه ساعت منتظر بماند تا حراست قوه مقننه به او اجازه ورود بدهد. امروز هجمه اصلی آماج مشکلات مردم به سمت نماینده است و ما مانده‌ایم و دفتری که به روی مردم بسته است. اگر یک نفر بخواهد وارد دفتر اینجانب در مجلس شود به مشکل برمی‌خورد.

چنارانی با اشاره به پیامک‌های زیادی که از دانش آموزان کنکوری دریافت کرده است با ادعای این که دولت مدت زیادی است که همه چیز را رها کرده است گفت: امروز دولت در ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌گوید که ادارات با یک سوم ظرفیت کار کنند مردم اما حتی قبل از کرونا وقتی به ادارات مراجعه می‌کردند کارشان انجام نمی‌شد حتی وقتی یک نفر در یک شهرستان بخواهد رئیس یک اداره را ببیند، شش ماه زمان می‌برد.

چنارانی در مورد تصمیم ستاد ملی کرونا در مورد کنکور گفت: ستاد ملی کرونا باید مشخص کند که آیا کنکور به تعویق می‌افتد یا خیر. ستاد نباید بگذارد که نماینده آماج پیامک‌های مردمی بشود. امروز فرزندانی را داریم که در راستای کرونا آسیب زیادی دیدند ممکن است معدل‌های این دانش آموزان به خاطر کرونا افت کرده باشد. ما در جایگاه تصمیم گیری نیستیم ستاد باید راجع به آن تصمیم بگیرد.

وی در پایان از قاضی زاده هاشمی خواست تا دفتر نمایندگان را باز کنند تا عبور و مرور مردم به این دفاتر صورت گیرد.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی که ریاست مجلس را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: دفاتر نمایندگان در شهرستان‌ها باز و فعال است اما دفاتر مستقر در مجلس باز نیست چرا که ستاد مبارزه با کرونا حتی درباره برگزاری جلسات علنی مجلس و کمیسیون‌ها به ما تذکر داده ولی از آن جا که موظف  به دنبال کردن مسائل مردم بودیم،  جلسات مجلس را برگزار کردیم اما به خاطر شرایط بهداشتی معذرو از پذیرش  مراجعه در دفاتر نمایندگان در مجلس هستیم؛ چرا که حجم زیادی از تردد را رقم می‌زند و خطرات زیادی دارد و می‌تواند کانون اشاعه ویروس باشد.

قاضی زاده هاشمی در مورد برگزاری کنکور گفت: چگونه بازگشایی یا عدم بازگشایی مدارس و برگزاری یا عدم برگزاری آزمون و تعویق یا عدم تعویق آنها به عهده ستاد مبارزه با کرونا است و تصمیم‌ها از سوی این ستاد اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.