دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹

کاخ سفید تأخیر در انتخابات ریاست جمهوری را رد کرد

کاخ سفید

رئیس دفتر کاخ سفید اعلام کرد،‌ انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سوم نوامبر (تاریخ مشخص آن) برگزار می‌شود و ادعا کرد که ترامپ پیروز خواهد شد.

قدس آنلاین: مارک میدوز، رئیس دفتر کاخ سفید در گفتگو با برنامه رو در رو با ملت شبکه خبری سی.بی.اس گفت: ما انتخابات را سوم نوامبر برگزار می‌کنیم و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری نیز در آن پیروز می‌شود.

این اظهارنظر از سوی رئیس دفتر کاخ سفید در حالی مطرح شده که ترامپ روز شنبه بر نگرانی‌اش درباره رای گیری از طریق پست به دلیل گسترش ویروس کرونا تاکید کرده بود.

رئیس دفتر کاخ سفید در پاسخ به سؤالی درباره پیشنهاد تأخیر انتخابات از سوی ترامپ، از دادن پاسخ مستقیم اجتناب کرد و تنها گفت، اگر صد درصد رأی دهندگان به صورت پستی رأی بدهند، نتایج انتخابات تا اول ژانویه مشخص نمی‌شود.

صحبت‌های مارک میدوز درباره عدم به تاخیر افتادن انتخابات بازتاب صحبت‌های روز یکشنبه جیسون میلر، مشاور کارزار انتخاباتی ترامپ بود که در گفتگو با فاکس نیوز اعلام کرد: انتخابات در تاریخ خود یعنی سوم نوامبر برگزار می‌شود و ترامپ می‌خواهد این انتخابات در تاریخ مذکور برگزار شود.

ترامپ گفته بود که برگزاری انتخابات با رأی گیری پستی احتمال تقلب در آن را افزایش می‌دهد.

رأی گیری به صورت پستی در بسیاری از ایالات به عنوان گزینه امن‌تر به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا به دلیل ازدحام جمعیت در حوزه‌های رای‌گیری پیشنهاد شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.