دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸

زمان بهره‌برداری از مسیر خط ۳ قطار شهری مشهد مشخص شد

نایب رئیس شورای شهر مشهد

زمان تقریبی بهره‌برداری از مسیر خط ۳ قطار شهری مشهدمقدس مشخص شده است.

به گزارش قدس آنلاین، حمیدرضا موحدی‌زاده اظهار داشت: یک‌سوم از ۶۵۰ مصوبه شورای شهر مشهد طرح‌هایی است که رویکرد روان‌سازی ترافیک، توسعه فضای سبز، افزایش سرانه‌های خدماتی و تقویت شبکه حمل‌و نقل عمومی دارد.

نایب رئیس شورای شهر مشهد به اولویت توسعه خطوط قطار شهری اشاره و گفت: در این مدت بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار در قالب اوراق مشارکت و بودجه‌های شهرداری اختصاص داده شده که ثمره آن بهره‌برداری از ایستگاه‌های قطار شهری در سعدی، تقی‌آباد، الندشت، کوهسنگی و جام عسل در مسیر خط ۲ مترو مشهد بوده است.

موحدی‌زاده افزود: حفر تونل مسیر خط ۳ قطارشهری با قدرت پیش رفت و در حوزه شرقی، دستگاه حفر تونل پایانه مسافربری امام رضا (ع) را پشت سر گذاشته و در حوزه غربی نیز دستگاه حفار به بولوار امامت رسیده؛  قرار است در نیمه اول یا دوم سال ۱۴۰۰، مسیر خط ۳ قطار شهری از میدان شهدا تا پایانه مسافربری امام رضا (ع) با احداث ۳ ایستگاه میدان شهدا، باب‌الجواد (ع) و پایانه امام رضا (ع) بهره‌برداری شود.

نایب‌رئیس شورای شهر مشهدمقدس گفت: با وجود تنگناهای مالی، عملیات اجرایی خط ۴ قطار شهری هم یک سال زودتر آغاز خواهد شد و در سال ۱۴۰۰ این مسیر نیز وارد فاز ساختمانی خواهد شد.

وی افزود: همچنین در بخش اتوبوس‌رانی حدود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس صفر کیلومتر وارد ناوگان شد و ۱۵۰ دستگاه اتوبوس هم بازسازی شده است. توسعه ایستگاه‌های اتوبوسی و مینی‌بوس در شهر به‌ویژه در مناطق محروم هم یکی دیگر از اولویت‌های اصلی در این مدت بوده است.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.