پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵

ساخت دستگاه کاهش آلاینده سوختی به دست نخبه مشهدی

ساخت دستگاه کاهش آلاینده سوختی

یک جوان نخبه بسیجی در مشهد موفق به ثبت اختراع دستگاه کاهش آلاینده مصرف سوخت شد.

به گزارش قدس آنلاین، این دستگاه دو منظوره است و توسط چندین دانشگاه معتبر ایران مورد تایید قرار گرفته و قرار است امسال استاندارد هم دریافت کند.
محمد رضا صفری؛ مخترع این دستگاه گفت: فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی از دانشگاه فنی و حرفه‌ای هستم و از سال ۹۱ با یک ایده ذهنی وارد دانشگاه شدم و همین مسیر را ادامه دادم.
او افزود: در سال ۹۳ پس از استماع فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کاهش آلاینده‌ها، انگیزه من و دوستانم دو برابر شد و یک تیم تخصصی ۶ نفره تشکیل شد که خیلی قوی روی این موضوع تمرکز کنند و کار خوبی صورت بگیرد. در سال ۹۵ اولین اختراعم را در ایران ثبت کردم و در حال حاضر به عنوان هسته‌های برتر در حال کار هستم.
این نخبه بسیجی مشهد ادامه داد: اواخر سال ۹۶ از طرف دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور به نمایشگاه بین‌المللی برای ارائه طرح دعوت شدیم و پس از آن در جاهای مختلف ارائه طرح داشتیم و بعد از آن از طرف دانشگاه فنی و حرفه‌ای به عنوان طرح برتر شناخته شدیم. در حال حاضر جایگاه خاصی داریم و در مجموعه پارک علم و فن آوری مختص شرکت‌های فن آور استقرار داریم.

صفری بیان کرد: در حال رایزنی با سازمان استاندارد و در حال گرفتن استاندارد دستگاه هستیم. در داخل مرکز رشد و پردیس انرژی عضویت گرفتیم و مراتب دانش بنیان شدن را طی می‌کنیم.
او به افتخارات شرکت در ثبت دو اختراع داخلی و یک اختراع بین الملل اشاره و تصریح کرد: برای اختراع بین المللی تاکنون حدود ۸ هزار و ۴۰۰ دلار هزینه شده است.
این مخترع جوان تاکید کرد: محصولاتی که شرکت ارائه می‌دهد بخشی در حوزه داخل و بخشی در تامین تجهیزات صنایع سنگین است.
صفری در خصوص کارکرد دستگاه اظهار کرد: یک قطعه واسط در مسیر سوخت خودرو قرار می‌گیرد و یکسری واکنشگر داخل این تجهیز داریم که واکنش خوبی نسبت به سوخت ایجاد می‌کند و سبب بهینه‌سازی مصرف سوخت می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.