پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

شهردار نیشابور ابقا شد

شهردار نیشابور

پس از کش و قوس های فراوان شب گذشته جلسه استیضاح شهردار نیشابور برگزار و وی در سمت خود شد.

به گزارش قدس آنلاین، پس از حدود ۱۰۰ روز از طرح سوال از شهردار نیشابور، اعضای شورای اسلامی در اتفاقی نادر اقدام به تشکیل جلسه استیضاح در شب گذشته کردند.

عضو شورای اسلامی شهر نیشابور در این جلسه اظهار کرد: استیضاح حق شورا است و هیچ کسی نمی‌تواند این را از شورا بگیرد.

رضا مهرداد گفت: به نظر می‌رسد طرح سوال و استیضاح شهردار از نظر آئین نامه داخلی شورای اسلامی شهر دارای اشکالاتی است و این درست نیست رئیس شورای شهر آئین نامه داخلی را زیر پا بگذارد و اقدام به جلسه استیضاح کند.

شهردار نیشابور نیز در این جلسه اظهار کرد: مادامی که طرح سوال از شهردار به طول بینجامد چکش تهدیدآمیز بالای سر شهردار است و هر گاه باب میل دوستان اتفاقی نیفتد استیضاح برگزار می‌شود.

علی نجفی افزود: این اتفاقات در حالی اتفاق می‌افتد که رئیس شورای شهر نیشابور در هفته‌های گذشته به بنده به صراحت اعلام کردند جلسه استیضاح منتفی است و شما با قوت عمل کنید.

وی ابراز کرد: در دی ماه اخباری مبنی بر استیضاح به بنده رسید و بنده اعلام کردم هیچ بنایی برای ماندن ندارم و گفتم اگر به‌دنبال تغییر هستید، کاملاً بی سر و صدا شهردار جدید را انتخاب کنید تا شهر آسیب نبیند.

نجفی بیان کرد: موضوعاتی مرتبط با استیضاح مطرح می‌شود که ریشه‌هایی دارد و صاحبان زر و زور در قالب خواسته‌های خود آن را مشروع به شهرداری تحمیل می‌کنند.

نیشابور ادامه داد: یکسری خواسته‌های مادی از بنده شده است که قطعاً بی تأثیر بر روند استیضاح نیست و همچنین با انتصابات جدید که اتفاق افتاد، منافع صاحبان زر و زور با مشکل مواجه شده است و برای جبران هر کاری می‌کنند.

در پایان نیز با رأی گیری برای استیضاح که به‌صورت مخفی انجام شد، ۶ نفر مخالف استیضاح و ۳ نفر موافق استیضاح بودند که بدین ترتیب نجفی در سمت خود ابقاء شد.

منبع: مهر

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.