یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸

اخطار قانون اساسی نماینده تربت حیدریه درباره وعدۀ گشایش اقتصادی روحانی

محسن زنگنه

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس گفت: همه طرح های اقتصادی دولت باید از مجرای مجلس عبور کند و نمایندگان هم باید نظرات کارشناسی خود را مطرح کنند.

قدس آنلاین: محسن زنگنه در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی اخطار قانون اساسی،گفت: مطابق با قانون اساسی، مجلس مرجع تصویب قوانین در کشور است اما متأسفانه رئیس جمهور طی روزهای اخیر اعلام کرد که قرار است مصوبه ای در حوزه اقتصادی به زودی عملیاتی شود.

وی بیان کرد: این مسئله باعث شده که تماس‌های مکرری با نمایندگان صورت گیرد تا نمایندگان درباره جزئیات این مسئله توضیح دهند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز رئیس مجلس هم صحبت هایی در این باره مطرح کرد و البته اعلام کرد این مسائل باید از مجرای نظارتی خود عبور کند و نمایندگان و کارشناسان مرکز پژوهش‌ها هم باید در این مورد نظرات خود را مطرح کنند.

زنگنه گفت: زمانی که شورای عالی هماهنگی سران قوا شکل گرفت، قرار بر این شد که در این شورا مواردی که در حوزه تحریم ها نیاز به اتخاذ تصمیمات فوری است، مورد بررسی قرار گیرد و بر این اساس نباید اختیارات مجلس به این شورا تفویض شود.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی دولت در تمام مسائل خود را پاسخگوی مجلس نمی داند و بر این اساس از هیئت رئیسه مجلس درخواست می کنم از جایگاه و شأن مجلس صیانت کند و دولت ملزم شود همه طرح های اقتصادی را از مجرای مجلس عبور دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.