یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸

۶۵ هزار بسته معیشتی در مناطق حاشیه شهر مشهدمقدس توزیع شد

شهردار مشهد

شهردار مشهدمقدس با اشاره به حمایت از اقشار ضعیف جامعه در شرایط کرونایی گفت: تاکنون در این راستا توسط شهرداری مشهد، ۶۵۰۰۰ بسته معیشتی در مناطق حاشیه شهر مشهدمقدس توزیع شده است.

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا کلائی ظهر امروز در جلسه ستاد خیرین «شهر یار» در زمینه دستورالعمل نذر نان و ماسک اظهار داشت: در مشهد یکسری خیریه و مجموعه‌هایی خیرین وجود دارد که ستاد خیرین «شهر یار» فرصت مناسبی برای حمایت، پشتیبانی، حمایت و هماهنگی از آنان است.

وی افزود: به جهت نهادینه کردن برند خیرین «شهر یار»، باید اقداماتی ورای یک مجموعه خیریه صورت بگیرد، بدین گونه که اقدامات آن باید دارای گستره اثرگذاری اجتماعی بیشتری باشد.

شهردار مشهد بیان کرد: اوایل شیوع ویروس کرونا از شورا درخواست کردیم تا اجازه انجام اقداماتی را به ما بدهند که به این وسیله افراد حساس جامعه متوجه حمایت ما از آنان بشوند، در این راستا ۶۵ هزار بسته معیشتی توزیع شد.

کلائی خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به اینکه ۴۵۰ نانوایی در حاشیه شهر وجود دارد که حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر را تحت پوشش خود قرار می‌دهد؛ عرضه نان به صورت رایگان یا ۵۰ درصد کاهش قیمت از دیگر برنامه‌های درخواستی ما بود که پس از بررسی به دلیل اینکه رایگان کردن نان زمینه اسراف را فراهم می‌کند، مقرر شد نان با ۵۰ درصد کاهش عرضه شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مناسبت‌های زیادی همچون ماه محرم در پیش رو است اما با توجه به شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری مراسمات به صورت سنتی همچون گذشته وجود ندارد اما این امکان وجود دارد که مجموعه اقدامات خود را به سمت یک کار هماهنگ، موثر و برندساز سوق دهیم.

رضا خواجه نائینی، معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد نیز در این جلسه اظهار داشت: بنا بر مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد، اگر در موضوعات مورد نیاز شهری، خیرین پا پیش گذاشته و تمایل به همکاری داشته باشند، ۵۰ درصد هزینه‌ها توسط شهرداری و مابقی آن توسط خیرین پرداخت خواهد شد.

وی گفت: همچنین بسیاری از خیرین به صورت خودجوش برخی پروژه‌ها را آغاز کرده‌اند و ممکن است در ادامه کار به مشکلاتی از جمله اخذ پروانه، پایان کار و نحوه برقراری ارتباط مواجه شوند که مشکلات آنان در این جلسات مطرح می‌شود.

در این جلسه مسائلی پیرامون خیریه بنیاد کودک، نذر ماسک و نان و احداث درمانگاهی در خیابان طبرسی مطرح شد و دو کارگروه برای آن تعیین شد تا پس از بررسی موضوعات، مصوبات نهایی خود را به ستاد خیرین شهریار ارسال کنند.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.