سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱

دو دوزه بازی شرکای غربی برجام

ناکامی تروئیکای اروپا در همراه کردن روسیه و چین برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

تروئیکای اروپایی

خبرگزای رویترز به نقل از دیپلمات‌های اروپایی تلاش متحدان آمریکا برای جلب حمایت روسیه و چین را در راستای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ناموفق خواند.

قدس آنلاین: این دیپلمات‌ها گفته‌اند که تلاش‌های آلمان، فرانسه و انگلیس (تروئیکای اروپا)تا آخرین فرصت برای مذاکره با روسیه و چین در راستای توافق بر سر تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تا کنون ناموفق بوده است .
علاوه بر این یک دیپلمات که می خواست نامش فاش نشود، با توجه به احتمال به تصویب نرسیدن طرح دولت آمریکا برای تمدید این تحریم و تهدید مقامات آمریکایی مبنی بر به کارگیری مکانیسم اعمال دوباره تحریم های سازمان ملل علیه ایران در صورت عدم تمدید این تحریم و تاثیر مخرب این اقدام بر حفظ توافق هسته ای ایران، مطرح کرد: هدف دولت آمریکا این است که توافق هسته ای ایران فسخ شود.
بر اساس این گزارش، دولت آمریکا علیرغم خروجش از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸ با نزدیک شدن پایان تاریخ تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر تهدید کرده است اگر پیش نویس قطعنامه‌ای که برای تمدید این تحریم به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده است تصویب نشود، از مکانیسم اعمال دوباره تحریم‌ها در این توافق برای بازگردانی تحریم های سازمان ملل علیه ایران استفاده خواهد کرد.
انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.