سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۹

موسوی خبر لغو موقت بخشی از تحریم‌های غیرهدفمند را رد کرد

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران خبر منتشر شده مبنی بر لغو موقت بخشی از تحریم‌های به اصطلاح غیرهدفمند را رد کرد و این قبیل اظهارات را خبرسازی‌های غیرواقعی خواند.

به گزارش قدس آنلاین، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه با رد خبر منتشر شده در برخی رسانه‌ها به نقل از یک منبع ناشناس در خصوص لغو موقت بخشی از تحریم‌های به اصطلاح غیرهدفمند، این قبیل اظهارات را خبرسازی‌های غیرواقعی خواند که مشخص نیست با چه اهدافی صورت می‌گیرد.

وی افزود: اینکه شکست سیاست‌های تحریمی آمریکا موضوع مجادله اروپا و آمریکا باشد، بعید نیست. اما آنچه به جمهوری اسلامی ایران مربوط می‌شود آن است که تحریم‌های یکجانبه آمریکا غیرقانونی و ظالمانه هستند و براساس برجام و قطعنامه ۲۲۳۱،  آمریکا موظف است کلیه تحریم‌هایی که با خروج خود از برجام مجددا اعمال کرده است را لغو و بلااثر کند.

گفتنی است برخی رسانه‌ها به نقل از یک منبع آگاه از لغو موقت بخشی از تحریم‌های غیرهدفمند با پیشنهاد آلمان و انگلیس خبر داده بودند. در این خبر آمده است که در راستای پیشنهادهای ماه‌های اخیر آمریکا مبنی بر تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، آلمان و انگلیس در چارچوب گفت‌وگوهای اروپایی مخالفت خود را با این موضوع اعلام کرده‌اند و آلمان با همفکری انگلیس پیشنهادی را ارائه کرده که در گام نخست آمریکا تحریم‌های غیرهدفمند که بیشترین تاثیر اقتصادی بر زندگی مردم ایران را دارد موقتا لغو کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.