چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳

اولین کتابخانه عمومی در متروی تهران از امروز در دسترس قرار می‌گیرد

کتابخانه عمومی

اولین کتابخانه عمومی در مترو میدان ولی عصر(عج) امروز چهارشنبه ۲۲ مرداد با حضور مسئولان افتتاح می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه با مشارکت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران طی تفاهم نامه‌ای تصمیم به تاسیس کتابخانه‌های عمومی در ایستگاه مترو میدان حضرت ولی عصر گرفتند.

در راستای این هدف، نخستین کتابخانه عمومی امروز چهارشنبه ۲۲ مرداد ماه با حضور مسئولان در مترو میدان ولی عصر افتتاح و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

این کتابخانه با داشتن ۴ هزار جلد کتاب همه روزه از ساعت ۷ تا ۲۱ در خدمت مسافران کتاب خوان خواهد بود؛ کتابخانه مترو حضرت ولی عصر(عج) به سامانه مدیریت کتابخانه‌های عمومی در سراسر کشور متصل بوده و مسافران مترو می‌توانند کتاب‌های مورد نظر خود را جستجو کرده و با کارت عضویت سراسری سایر کتابخانه‌ها از این کتابخانه نیز کتاب به امانت بگیرند.

بر اساس تفاهم نامه منعقد شده بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران اجرای این طرح در آینده نزدیک در ایستگاه‌های دارای استانداردهای کتابخانه عمومی ادامه خواهد یافت.

در ایستگاه‌ها و قطارهای مترو سایر کشورها کتابخانه‌های عمومی محدود به چند قفسه و یا ارایه کتاب ها به صورت مجازی از طریق اسکن QR کد در اختیار مسافران قرار می‌گیرد اما برای اولین بار مجموعه‌ای مستقل و سازمان یافته با ماهیت کتابخانه عمومی در ایستگاه مترو ولیعصر راه اندازی می‌شود.

آئین افتتاح کتابخانه عمومی مترو ولی عصر با رعایت پروتکل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا امروز چهارشنبه ۲۲ مرداد ساعت ۱۹ در محل ایوان انتظار ایستگاه مترو میدان حضرت ولی عصر(عج) برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.