شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴

گشایش شبکه سمن‌ های محیط زیستی در خراسان رضوی

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: حضور سمن‌های محیط زیست به منظور حفظ آثار ملی، با هدف ایجاد هم افزایی و بهره گیری از تجارب ضروری است.

به گزارش قدس آنلاین، تورج همتی مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ضمن اشاره بر لزوم مشارکت واقعی، متقابل و همدلانه و مبتنی برچارچوب از شبکه سمن‌های محیط زیست استان خراسان رضوی گفت: با بهره گیری از تجارب گذشته و با هدف ایجاد هم افزایی در سیاستگذاری‌ها و نظارت عمومی مستند و به دور از هیجانات غیر کارشناسی در حفظ محیط زیست، یاری گر باشند.
او به همسویی اهداف سازمان‌های مردم نهاد محیط زیستی و متولیان محیط زیست دراستان خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: تنوع در ایده‌ها و نظرات طبیعت دوستان همواره قابل اعتنا و یاری رسان بوده است هرچند لازم است مطالبه گری دوسویه با چشم انداز مشترک رشد و بالندگی درحوزه حفاظت محیط زیست و هم افزایی توان‌های اجرایی، تخصصی و کاربردی همواره مد نظر دوستداران طبیعت باشد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ادامه داد: حضور مشاوران جوان شبکه سمن‌ها دراین اداره کل با هدف توسعه نظام‌مند تعامل و بهره مندی از نقش تسهیل گرانه و مشارکتی مردم در فرایندهای محیط زیستی و نیز جذب اندیشه‌های نوین برای توسعه پایدار فراهم شده است.
همتی نیز در ادامه با اشاره به پویایی حوزه‌های مختلف محیط زیست درجامعه بیان کرد: برای بکارگیری توان تخصصی اعضای شبکه در برگزاری دوره‌های کاربردی آموزشی اعلام آمادگی میکنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای خبر/
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.