شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۳

اردوغان: اجازه قلدری در شرق مدیترانه را به کسی نخواهیم داد

اردوغان

رئیس جمهور ترکیه از تداوم عملیات حفاری کشتیهای این کشور در شرق میترانه با وجود هشدارهای بین المللی خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، رئیس جمهوری ترکیه شنبه شب به وقت تهران از تداوم عملیات کشتیهای حفاری ترکیه در شرق مدیترانه خبر داد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در این زمینه گفت: «هرگز اجازه قلدری در  مرزهای فلات قاره خود را نخواهیم داد. ترکیه در شرق مدیترانه عقب نشینی نخواهد کرد و کشتیهای ما تا 23 آگوست  به عملیات حفاری ادامه میدهند.»

در بحبوحه تنش‌های ترکیه با یونان و برخی کشورهای اروپایی بر سر عملیات‌های حفاری اکتشاف نفت و گاز در شرق دریای مدیترانه، فرانسه به این منطقه نیروی نظامی اعزام می‌کند.  وزارت نیروهای مسلح (دفاع) فرانسه روز پنجشنبه اعلام کرد ناوشکن «لافایت» و دو جنگنده رافال را برای استقرار به شرق دریای مدیترانه اعزام می‌کند.

بر این اساس، در بیانیه وزارت دفاع فرانسه، دلیل این اقدام افزایش حضور نظامی در این منطقه اعلام شده است. این اقدام فرانسه  پیامی هشدارآمیز به ترکیه و در راستای درخواست چند روز پیش «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه از آنکارا برای توقف عملیات‌های حفاری در شرق مدیترانه لحاظ شده است.

تنش‌ها در دریای مدیترانه از سال گذشته و به دلیل تلاش‌های ترکیه، یونان و قبرس جهت عملیات اکتشاف و حفاری گاز در منطقه شدت یافته و این مسئله به پدیدار شدن تنش‌های قدیمی منجر شده است.

 انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.