دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴

وضعیت واحدهای مرغداری گوشتی خراسان رضوی مناسب نیست

رئیس جهاد کشاورزی خراسان رضوی

افزایش هزینه‌های مربوط به تامین علوفه و دان سبب شده وضعیت واحدهای دامداری در استان خراسان رضوی چندان مناسب نباشد.

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا اورانی ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار خراسان رضوی در محل استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: ذرت، کنجاله و سویا به عنوان نهاده‌های مهم در خراسان رضوی وارداتی هستند و صرفا ۴۵۰ هزار تن جو در سال در خراسان رضوی قابل تامین است.

رئیس جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود: بخش عمده‌ای از هزینه‌های یک دامدار در کشور و استان خراسان رضوی مربوط به هزینه‌های تامین علوفه و دان است و روال فعلی مناسب نیست و ممکن است منجر به تعطیلی واحدهای مرغداری گوشتی نیز شود.

اورانی خاطرنشان کرد: افزایش قیمت صورت گرفته در اقلامی مثل گوشت قرمز و گوشت مرغ را نه صرفا در خراسان رضوی بلکه در عمده استان‌های کشور شاهد بودیم.

رئیس جهاد کشاورزی خراسان رضوی در مورد مشکلات واردات نهاده‌ها به استان نیز ادامه داد: هزینه‌های سربار مانند کرایه حمل بسیار بالا است و اگر نهاده مورد نیاز استان از طریق حمل و نقل ریلی به استان وارد شود با کاهش هزینه‌ها مواجه خواهیم شد و البته باید هماهنگی‌های لازم در این زمینه با دستگاه‌های اجرایی مستقر در تهران انجام شود.

اورانی بیان کرد: خراسان رضوی در تولید گوشت قرمز رتبه اول و در تولید شیر رتبه دوم را دارد با این حال شاهد هستیم که قیمت نهاده در استان بالاتر از برخی استان‌های دیگر است.

مدنی،  مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی نیز در این نشست اظهار داشت: در حال حاضر قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ کشتار روز از سوی کارگروه تنظیم بازار استان ۱۵۵ هزار ریال تعیین شده اما بعضا شاهد هستیم که توسط عرضه کنندگان اجرایی نمی‌شود.

مدنی با اشاره به اینکه قیمت مصوب تخم مرغ نیز در خراسان رضوی اجرایی نشده است تاکید کرد: گاهی کمتر از قیمت مصوب در بازار به فروش می‌رسد، از سوی دیگر در حالی که خراسان رضوی مرکز تولید و تامین گوشت قرمز کشور است، قیمت گوشت گوسفندی آن با استان هرمزگان برابری می‌کند.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.