دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷

تاکید امام جمعه مشهد بر مسجد محوری قرارگاه مواسات

علم الهدی

امام جمعه مشهد گفت: قرارگاه مواسات برای اینکه به بهترین نحو کارش را انجام دهد باید مسجد محور باشد و این موضوع اثرات مثبتی دارد.

به گزارش قدس آنلاین، آیت الله سید احمد علم‌الهدی  روز دوشنبه در دیدار با مسوولان قرارگاه مواسات خراسان رضوی افزود: وقتی کمکی از سمت مسجد باشد مردم این یاری را از سمت خدا و دین می‌بینند و حس بدی نسبت به دریافت کمک ندارند. مردم راحت‌تر می‌توانند برای اظهار حاجت به مسجد مراجعه کنند تا اینکه سراغ شخص بروند. با این عمل مرجع دین مردم یعنی مساجد مرجع دنیای مردم هم می‌شود و این گونه توجه بیشتری به مساجد می‌شود.

وی ادامه داد: در مساجد، هم فرد نیازمند و هم خیرین حضور دارند . در زمان قدیم این طور بود که هر نمازگزار که به مسجد می آمد در انتهای نماز هر کسی در حد توانش کمک می کرد تا حاجات نیازمندان محله را برطرف کنند که این‌ها با مسوولیت امام جماعت صورت می‌گرفت بنابراین اگر این کار را هم ما انجام بدهیم یک روش ثابت و قطعی برای قرارگاه مواسات پیش خواهد آمد. اگر هر فردی بخواهد جداگانه تشکل مردمی تشکیل بدهد ما به هدف اصلی قرارگاه مواسات نخواهیم رسید.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان این که به واسطه فرموده مقام معظم رهبری در خصوص قرارگاه مواسات التهاب اجتماعی اتفاق نیفتاد افزود: این گرانی‌هایی که ناگهان برای همه پیش آمد مردم را اذیت کرد اما به واسطه مواسات این التهابات بسیار کم شد.

آیت الله علم الهدی گفت: این فرمایش مقام معظم رهبری، اثر اجتماعی و امنیتی بسیار بالایی بر این روزهای جامعه گذاشت که چند برابر اثر خود مواسات بود و اثر بیشتر این فرمایش رهبری مستلزم هماهنگی بسیار بالای دستگاه‌های مختلف قرارگاه مواسات است. رزمایش مواسات نیازمند تمرکز و همکاری همه دستگاه‌ها از جمله کمیته امداد و هلال احمر است.

وی ادامه داد: معنای قرارگاه یعنی عناصری که هر کدام کار مختلفی را انجام می دهند باهم در یک جا جمع می شوند و برای یک هدف مشترک تلاش می کنند و ما در قرارگاه مواسات در کنار هم هستیم تا اقشار آسیب دیده از ویروس کرونا را یاری کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در حاشیه شهر هم نیز پهنه بندی حاشیه شهر یک مساله اجرایی بسیار قوی است که می‌تواند تعداد افراد نیازمند را دقیق‌تر به قرارگاه مواسات معرفی کند. در مساله اطعام ماه محرم هم شما عزیزانی که در قرارگاه مواسات هستید کمک کنید که شعائر امام حسین(ع) زنده بماند.

قرارگاه مواسات بعد از سخنان مقام معظم رهبری در نیمه شعبان امسال در خصوص کمک به نیازمندان و جلوگیری از موازی کاری دستگاههای خیر در استانهای مختلف تشکیل شد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.