دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۶

وزیر کشور:

رسانه‌های ماهواره‌ای مردم را برای برای فروش سهام تهیج می‌کنند

وزیرکشور

وزیر کشور گفت: خط رسانه‌ای رسانه‌های خارج از کشور و ماهواره‌ها در چند روز گذشته تحریک و تهییج مردم برای فروش سهام‌شان بوده است.

قدس آنلاین: عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه ستاد اطلاع‌رسانی تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران ضمن تأکید بر اینکه یکی از دستورات این جلسه بررسی گزارش دستگاه‌های مختلف از حمایت از واحدهای تولیدی آسیب‌دیده در کرونا بود، گفت: اصناف گزارش خوبی در این جلسه داد و مقر شد که موضوع بررسی کارشناسی شود و به رئیس‌جمهور ارائه دهیم تا بتوانند با دستوراتی که می‌دهند، حمایت‌های لازم با سرعت تداوم دهند تا با مشکلات در این واحدها مواجه نشویم.

وی درباره وضعیت بازار بورس افزود: بورس ابعاد مختلفی دارد و با استقبالی که مردم داشتند، تاکنون گام بلندی را در جذب نقدینگی و هدایت آن داشته‌اند؛ همه بورس‌ها در بعضی از مقاطع دچار نوسانات می‌شوند که این نوسانات باید از طریق کارشناسی و پیش‌بینی‌های لازم جبران شود. گزارشی که امروز از بورس داشتیم، الحمدلله مناسب بود و قرار شد هماهنگی رسانه‌ای انجام شود و همه رسانه‌ها به صورت کارشناسانه و دقیق به بورس بپردازند تا از تهییج افکار عمومی پرهیز شود، زیرا خط رسانه‌ای رسانه‌های خارج از کشور و ماهواره‌ها در چند روز گذشته تحریک و تهییج مردم برای فروش سهام‌شان بوده است.

وزیر کشور ادامه داد: واقعا پیش‌بینی‌های ‌ما با توجه به گزارشاتی که در دولت و اینجا داده این بوده که این قضیه به خوبی مدیریت می‌شود.

رحمانی‌فضلی درباره مشکلات حوزه دارو تصریح کرد: امروز وزارت بهداشت توضیح داد که الحمدلله با هماهنگی که با بانک مرکزی در حوزه تأمین منابع دارو هستند مشکلی نخواهند داشت و به ما قول دادند بازار در حد تأمین مایحتاج فراهم است و تا آخر سال نیز فراهم خواهد شد.

وی بیان کرد: نگاه جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی این است که با افکار عمومی، همراه با افکار عمومی و ارتباطاتی که با مسئولین خواهیم داشت، شرایط را به‌گونه‌ای هدایت کنیم که همه فعالیت‌های در بستر طبیعی و کارشناسی خودش دنبال شود و به مردم هم اطلاع‌رسانی دقیق کنیم.

وزیر کشور درباره فروش نفت سلف و انتقاداتی که این روزها در این باره می‌شود، گفت: هفته قبل دو پروژه درباره فروش نفت بود، یکی طرح فروش نفت مدت‌دار بود به میزان 200 میلیون بشکه که کلیات آن در جلسه سران قوا تصویب شد و مقرر شد آیین‌نامه‌های اجرایی هم دقت لازم شود تا هر وقت آماده شد، ارائه شود. یک بحث دیگر موضوع فروش سلف نفت بود که وزارت نفت مجوز قانونی آن را در بودجه دارد ولی چون به تاخیر افتاد و قبل از اینکه تایید نهایی بشود، اعلام شد و این توقع در مردم بود که امروز اعلام شد که حتما در طرح‌های بزرگ این‌ چنینی پیوست تبلیغاتی برای اقناع‌سازی مردم تهیه شود تا مردم دچار بی‌ثباتی و ضعف تصمیم‌گیری در روابط اقتصادی خود نشوند.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه دشمنان ما در رسانه‌های به بی‌ثباتی دامن می‌زنند، بیان کرد: امیدواریم همه مسائل با اطلاع‌رسانی درست بتوانیم شرایط کنونی اقتصادی را در افکار عمومی به نحو احسن مدیریت کنیم.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.