چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰

تردد بین شهرستانی هیات‌های عزاداری ممنوع است

جعفری

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در خراسان رضوی گفت: هرگونه تردد هیات‌های عزاداری در خارج از شهرستان خود ممنوع است.

به گزارش قدس آنلاین، حسن جعفری روز چهارشنبه در حاشیه جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در خراسان رضوی افزود: از هیات‌های مذهبی خواهش می‌کنیم امسال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهر و شهرستان خود به عزاداری بپردازند و از تشرف به مشهد خودداری کنند.
وی ادامه داد: در نشست امروز این ستاد، آخرین گزارش‌های کمیته برگزاری مراسم محرم و موضوعات مربوط به عزاداری این ماه تشریح شد تا هیات‌های مذهبی بتوانند این مراسم را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کنند.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: بیش از هزار نفر از اعضای هیات‌های مذهبی این استان در قالب سلامت یار آموزش دیده‌اند تا بتوانند در کنار برگزاری مراسم مباحث بهداشتی را نظارت و اجرا کنند. 
وی افزود: هرگونه طبخ غذا در هیات‌های مذهبی ممنوع است و ساماندهی نذورات و کمک به ایتام در دستور کار قرار دارد.
جعفری ادامه داد: در ماه‌های محرم و صفر به هیچ عنوان ایستگاه صلواتی برپا نخواهد شد و برگزاری مراسم در فضای بسته نیز ممنوع است و مراسم عزاداری در فضای باز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
وی گفت: در نشست امروز ۷۲ برنامه محوری در حوزه عزاداری‌های ماه‌های محرم و صفر مورد ارزیابی قرار گرفت و تمامی دستگاه‌های مرتبط و هیات‌های مذهبی استان تاکنون همکاری خوبی با ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا داشته‌اند که امیدواریم شاهد برگزاری مراسم خوب و نمونه باشیم.

معاون استاندار خراسان رضوی افزود: این استان از نظر شیوع ویروس کرونا در مرحله هشدار است و هرچند روند ابتلا و مرگ و میر ناشی از آن رو به کاهش است اما باید پروتکل‌های بهداشتی بطور کامل رعایت شود تا شاهد بهبود وضعیت استان باشیم.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.